image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi Başvurularında Puan Bazlı Sistem Nedir?

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurularında da uygulanan puan bazlı sistem, başvuru sahibinin belli puanları toplayabildiği takdirde vize alabildiği bir vize başvuru sistemidir.

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi puan bazlı sistemin uygulandığı bir İngiltere vizesidir. Bu vize ile İngiltere'de eğitim almayı planlayan kişilerin puan bazlı sistemden toplamda 40 puan almaları gerekir. 6 aydan uzun süre Birleşik Krallık’ta eğitim alınmasını sağlayan bu İngiltere öğrenci vizesi türünde puanlama şu şekildedir;

  • İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office) onayı olan bir eğitim kurumundan başvuru sahibinin adına koşulsuz bir kabul mektubu (Confirmation of Acceptance for Studies): 30 PUAN
  • İngiltere'deki eğitim, yaşam ve kalacak yer masraflarının karşılanabileceğini gösteren belgeler:  10 PUAN

Yukarıdaki bilgilerden de anlaşılacağı üzere İngiltere’de 6 aydan uzun süre ile eğitim görebilmek için bu İngiltere öğrenci vizesi başvuru sahiplerinin yukarıdaki belgelere sahip olması ve bu sayede 40 puanı sağlayabiliyor olması gerekir.

Puan bazlı sistemden 40 puan alınmasının yanı sıra bu vize türünde başvuru sahibinin İngilizce dil şartını da sağlayabilmesi gerekmektedir. Bu şartı sağlamak için Tier 4 Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi başvurularında Akademik IELTS sınavından en az 5.5 puan alınması gerekir. Lisansın altındaki eğitimler ve kısa süreli kurslar için ise IELTS for UKVI (Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Kurumu için IELTS) sınavından 4.0 puan almak yeterli olmaktadır. Bu başvurular için girilebilecek olan İngilizce dil sınavlarından en çok geçerliliği bulunan başta IELTS olmak üzere; Trinity College London, Cambridge ve Pearson sınavlarıdır. Bu sınavlar hakkında detaylı bilgi için İngiltere Öğrenci Vizesi için İngilizce Dil Sınavları sayfamızı inceleyebilir ya da CSS Legal danışmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere öğrenci vizesi türlerinden biri olan Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvuruları karmaşık yapıda olan başvurular olduğu için dikkatle ve prosedürlere uygun bir şekilde hazırlanacak bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Çünkü başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvurularını CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek yapmaları yararlı olacaktır.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3072 defa görüntülendi

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları