image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekir?

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusunda öğrencilerin gidiş amaçlarının İngiltere’de bir eğitim kurumundan eğitim görmek olduğu, masraflarının karşılanabileceği gibi hususların belgelerle/evraklarla ispatlanması gerekir.

İngiltere’de 6 aydan uzun eğitim görmek üzere Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusu yapmak isteyen başvuru sahipleri bir başvuru dosyası hazırlamalıdır. Bu başvuru dosyasında kişinin gidiş amacı, kalış süresi, masraflarını nasıl karşılayacağı, eğitimi bitince İngiltere’den çıkış yapacağı gibi hususların gösterilebilmesi gerekir.

İngiltere’de 6 aydan uzun süre ile eğitim görebilmek üzere başvuru yapılabilen bu İngiltere öğrenci vizesi başvurusunda başvuru sahiplerinin başvuru dosyasında mutlaka bulunması gereken en önemli belge Confirmation of Acceptance for Studies (CAS) adı verilen kabul mektubudur. Öğrencinin okulu tarafından gönderilecek olan bu belge öğrencinin okula kabul edildiğini gösterir.

Kabul mektubuna ek olarak öğrencinin eğitim, yaşam masrafları vb.nin nasıl karşılanacağına dair belgelerle de dosya desteklenmelidir. Öğrencinin masrafları kendisi tarafından karşılanabileceği gibi sponsor ya da sponsorlar tarafından da karşılanabilir. Bu duruma göre başvuru dosyasına sponsorluk belgesi, maaş bordrosu, tapu senedi, kira sözleşmesi gibi gelir ve birikime dair belgeler firmamızla vize başvuru işlemlerinizi başlatmanızın akabinde sizlere danışmanınız tarafından sağlanacak olan evrak listesinde belirtilen belgelerin/evrakların yanı sıra dosyaya konulmalıdır.

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusu yapacak öğrencilerin başvuruları esnasında sunmaları gereken bir diğer önemli belge, en az B1 düzeyinde İngilizce dil şartını sağladıklarını gösteren bir IELTS belgesidir. Bu şartı sağlamak için vize başvurusunda hangi sınavların belgesinin gerektiği ile ilgili bilgi almak isteyen öğrenciler Öğrenci Vizesi için İngilizce Dil Sınavları sayfamızı inceleyebilirler. Ayrıca başvuru sahipleri CSS Legal ile iletişime geçerek uzmanlarımızdan başvuru süreci ile birlikte dil sınavları hakkında da detaylı bilgi alabilirler.

Yukarıda sayılanlara ek olarak başvuru sahiplerinin ispatlaması gereken birçok husus daha bulunmaktadır. Olumlu sonuç alabilmek için bunları sağlamak ve ilgili belgeleri/evrakları toplamak da gereklidir. Başvurusunu CSS & Co Legal Services ile birlikte yapan kişilere uzmanlarımız kişinin durumuna ve gidiş amacına uygun olarak hazırlayacakları evrak listesini temin edecektir.

İngiltere vizesi başvurularının oldukça karmaşık prosedürlere tabi başvurular olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları, en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Ayrıca bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için doğru vize türüne başvuru yapmak çok önem taşır. Bu nedenle vize danışmanlığı almak doğru vize türüne başvuru yapılmasını ve dolayısıyla olumlu sonuç alınması ihtimalinin arttırılabilmesini sağlayacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2908 defa görüntülendi

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları