image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’den Vize Uzatma Başvurusu Yapmak

İngiltere vizesi türlerinin bazılarında ilk vize başvurusu sonucu verilen vize süresinin bitimi ile Birleşik Krallık’tan uzatma başvurusu yapılabilmesi mümkündür.

uzatma başvurusu

İngiltere Vize Başvuru Merkezine İngiltere vizesi başvurusu yaptıktan sonra olumlu sonuç alan kişilere başvuru yaptıkları vize türüne ve İngiltere’de kalmayı talep ettikleri süreye bağlı olarak bir vize verilir. İlk etapta verilen vize süresi bitince, bazı vize türlerinde uzatma başvurusu yapılarak vizenin uzatılabilmesi mümkündür. Bu vizelerden biriyle İngiltere’ye gitmemiş olan, yani İngiltere göçmenlik kanun ve yönetmeliklerince İngiltere’den vizesini uzatması mümkün olmayan başvuru sahipleri yalnızca Ankara Antlaşması Vizesi, AB vatandaşları için İngiltere Yerleşim Vizesi, insan hakları başvurusu gibi istisnai başvurulardan birini yaparak İngiltere’deki kalış süresini uzatabilecektir.

İngiltere’den yapılacak olan vize uzatma başvurusu ilk verilen vizenin süresi bitmeden yapılmalıdır. Aksi bir durumda yani vize süresi bittikten sonra uzatma yapılması İngiltere’de bir süre vizesiz yani kaçak kalınması anlamına gelecektir. Bu durum da kişinin yapacağı uzatma başvurusunun sonucunu olumsuz etkileyecektir. Ayrıca kişi sınır dışı edilme kararı ile de karşılaşabilir. Başvurusunu CSS & Co Legal Services ile gerçekleştiren başvuru sahiplerine vize sürelerinin biteceği ve uzatma başvurusu yapmaları gereken zaman hatırlatma yapılarak olumsuz sonuç, sınır dışı vb. kararlarla karşılaşmaları engellenecektir. İngiltere’den İngiltere vizesi uzatma başvurusu yapabilmek için danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi yapılıp, başvuru formları İngilizce doldurulup, ödemeler yapıldıktan sonra, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis gibi bir ihtiyaç varsa bunlar ile ilgili işlemler tamamlandıktan sonra hazır hale gelmiş başvuru dosyasının incelenmek üzere İngiltere İçişleri Bakanlığına gönderilmesini sağlamak için teslim edilmesi gerekir. Başvuru dosyası, posta yoluyla İçişleri Bakanlığına gönderilerek, Öncelikli Servis (Premium Service) ile öncelikli servis başvuru merkezine teslim edilerek ya da Ekstra Öncelikli Servis (Super Premium Service) ile başvuru merkezinden bir görevlinin başvuru sahibinin adresinden dosyayı almasıyla değerlendirilmek üzere İçişleri Bakanlığına ulaştırılabilecektir.

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerinden İngiltere PLAB Testi Vizesi, Klinik Gözlemci Doktor ve Diş Hekimleri İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment), İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi ve İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi süreleri bittikten sonra İngiltere’den uzatma başvurusu yapılarak uzatılabilmektedir. Bunların dışındaki ziyaret kapsamlı vizelerin ise sürelerinin uzatılabilmesi mümkün değildir.

İngiltere öğrenci vizesi türlerinden ise yalnızca Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi için verilen ilk vize süresi İngiltere içerisinden uzatma yapılarak uzatılabilecektir. Diğer öğrenci vizesi kategorilerinde ise İngiltere’den uzatma yapılamamaktadır.

İngiltere yerleşim/evlilik vizesi ile AB vatandaşlarının bağımlıları için İngiltere yerleşim/evlilik vizesi türlerinin ise bazılarında vize süresiz oturum (indefinite) olarak verilmektedir. Ancak bazı yerleşim kapsamlı vizeler ise belirli sürelerle verilmektedir. Bu vizelerin İngiltere’den uzatılabilmesi mümkündür. Yerleşim kapsamlı vize türlerinin hangi sürelerle verildiği ve uzatma süreleri de dâhil sürelerle ilgili her türlü bilgi için web sitemizde her vize kategorisinde yer alan uzatma başvurusu ile ilgili bölüm incelenebilir. Ayrıca CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilerek ayrıntılı bilgi alınabilir.

İngiltere çalışma/iş vizesi türlerinin çoğunda olumlu sonuç alan başvuru sahiplerine verilen ilk vize süresi İngiltere’den uzatılabilmektedir. Aynı şey İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi başvuruları için de geçerlidir.

Türkiye ve İngiltere’den yapılacak olan tüm vize başvuruları için danışmanlık hizmeti sağlayan CSS & Co Legal Services ile vize başvurusu gerçekleştirmek başvuru sahiplerine pek çok yarar sağlayacaktır. Gerek eksiksiz bir başvuru yapabilmek gerekse de ilerleyen zamanda yapılacak uzatma başvurusu, sürekli oturum başvurusu, İngiltere vatandaşlığı başvurusu vb.ne başvuru yapılması gereken zamanların kaçırılmaması için CSS Legal yorum ve analiz uzmanları ile iletişime geçilebilir.CSS Legal şikayet edilebilecek tüm hususlara karşı danışanlarına yönlendirme ve önerilerde bulunan bir danışmanlık şirketidir.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Reddine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik mevzuatı/uygulamaları uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 16423 defa görüntülendi