image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çalışma/İş Vizesi için İngilizce Dil Sınavları

İngiltere çalışma/iş vizesi türlerine yapılan başvuruların bazılarında başvuru sahiplerinin İngilizce dil şartını sağlayabilmeleri için başvuru dosyalarına bir İngilizce dil sınavı belgesi eklemeleri gerekmektedir.

çalışma vizesi için dil sınavları

İngiltere çalışma/iş vizesi temelde Tier-1 İngiltere Çalışma/İş Vizesi, Tier-2 İngiltere Çalışma/İş Vizesi, Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi, İngiltere Tek Temsilci Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi ve Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi türlerine ayrılmaktadır. Bunlardan Tier-1 İngiltere Çalışma/İş Vizesi ve Ankara Anlaşması Vizesi türleri iş kurma izni veren vizelerken diğer türler İngiltere’de bir işverene bağlı olarak çalışabilme izni vermektedir. Bu vize türlerinin bazılarında İngilizce dil şartını da sağlamak gerekmektedir. İngiltere çalışma/iş vizesine başvuracak olan adayların sağlamaları gereken dil şartının seviyesi vize türlerine göre farklılık göstermektedir.

Çalışma amaçlı başvuru yapılabilen İngiltere vizesi türlerinde İngilizce dil şartı IELTS (IELTS sınavlarının hepsi IELTS SELT Consortium, yani güvenlikli IELTS for UKVI sınavı olmak zorundadır) ve Trinity College London dil sınavları ile sağlanabilmektedir. Bunun dışında anadili İngilizce olan veya çoğunluğu İngilizce konuşulan bir ülkede İngilizce eğitimi almış olanlar (Kanada, Avustralya, Malta vb.), Türkiye’deki bir eğitim kurumundan alınan İngilizce eğitimin denkliğini alabilenler de İngilizce dil seviyelerini İngiltere çalışma/iş vizesine başvurmak için kullanabilirler. Yani bu kişilerin IELTS for UKVI veya Trinity College London gibi dil sınavlarına girmelerine gerek bulunmaz.

Çalışma vizesi türlerinde A1 seviyesinde İngilizce bilindiğinin ispatlanması gereken türler; Tier-2 Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi ve İngiltere Tek Temsilci Vizesidir. B1 seviyesinde İngilizce bilinmesi gereken türler ise; Tier-2 İngiltere Genel Çalışma Vizesi, Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi, Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek (Exceptional Talent) Vizesi, Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci (Graduate Entrepreneur) Vizesi’dir. Bunların dışında Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi başvurusu için ise B2 seviyesinde İngilizce bilinmesi gerekmektedir. İngiltere çalışma/iş vizesi türlerinden Ankara Anlaşması Vizesi başvurularında ise İngilizce dil şartı için belli bir seviye olmayıp İngiltere’de işin yapılıp yapılamayacağı seviyede İngilizce bilinmesi gerekmektedir. Yani kurulacak olan işin gerektirdiği ölçüde İngilizce bilmek ve bunu başvuruda ispatlayabilmek yeterli olmaktadır.

IELTS for UKVI ya da Trinity College London sınavları ile sağlanması gereken İngilizce şartının olmadığı vize türleri ise Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi, Tier-2 İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi, Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesidir. Tier 5 Geçici Çalışan Vizesi’ne Erasmus staj programı için başvuracak olan kişiler de staj yapılacak olan işyeri mutlaka İngilizce dil belgesi şartı koymadığı sürece İngilizce dil sınavından muaf olurlar. Bunların yanında Ankara Antlaşması Vizesi başvurularında da sağlanması gereken standart bir İngilizce şartı yoktur. Yalnızca kişinin İngiltere’de yaşamını sürdürebileceği ve üçüncü bir kişiye gerek kalmaksızın müşterileriyle iletişim kurabileceğini başvuruda gösterebilmesi bu vize başvuruları için yeterlidir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 12357 defa görüntülendi