image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Başvuru Yapılacak Olan İngiltere Vizesi Türünü Belirlemek

İngiltere’ye gidecek olan kişiler İngiltere vizesi başvurusu yapmalıdır ve gidiş amacına göre en doğru vize türüne başvuru yapmalıdır.

Diplomatik pasaport sahipleri dışında, İngiltere’ye herhangi bir amaçla gidecek olan kişilerin mutlaka İngiltere vizesi başvurusu yapması gerekmektedir. Bu başvuruyu yaparken ise, vize alabilmek için mutlaka vize başvuru prosedürüne uygun bir başvuru yapılmalıdır. İngiltere Vize Başvuru Merkezine İngiltere vizesi başvurusu yapabilmek için ilk olarak danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanması gerekir. Bu belgelerden tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesinin yapılması, ilgili formların da İngilizce olarak doldurulması gerekmektedir. Varsa ilgili harç ve ödemeler tamamlandıktan sonra, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis gibi bir ihtiyaç söz konusu ise bunlar ile ilgili prosedürler tamamlanıp sonra yine danışmanlarımızla irtibat halinde alınmış olacak randevuda başvuru dosyasının incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesi gerekir. Tüm bu işlemlerden önce en önemli adım başvuru yapılacak vize türünü doğru belirleyebilmektir.

Başvuru yapılacak olan İngiltere vizesi türünü belirlerken başvuru sahibinin gidiş amacı, kalış süresi, sahip olduğu şartlar gibi hususlar göz önünde bulundurulur. Doğru türü seçebilmek, çok sayıda vize türü bulunması nedeniyle oldukça zordur. CSS Legal şikayet edilen bu durumun farkında olan kurumsal bir danışmanlık firmasıdır. Bu nedenle CSS Legal yorum ve analizlerinin başarısıyla öne çıkan uzmanlarının danışmanlığında başvuru sahiplerinin doğru vize türüne başvuru yapabilmesini sağlayacaktır.

Vize başvurularını değerlendiren İngiltere Konsolosluğu vize memurlarının yanlış vize başvurusu yapılması nedeniyle vize reddi kararı verebileceği hususuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Dolayısıyla maddi anlamda pek çok zarara uğramamak, diğer başvurular için olumsuz bir izlenim oluşturmamak ve olumlu sonuç alabilmek adına en uygun vize türüne başvuru yapabilmek oldukça önemlidir.

İngiltere’ye gitmek üzere yapılan vize başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurular olduğu için titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Çünkü bu vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Ayrıca başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek vize danışmanlığı almak oldukça yarar sağlayacaktır.

İngiltere vizesi ve İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Reddine İtiraz (idari itiraz, ifade değişikliği) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek, İngiltere göçmenlik mevzuat ve uygulamaları uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 8377 defa görüntülendi