image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi ile İngiltere’de Çalışma Hakkı Var Mıdır?

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi ile diğer İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerinin çoğunda da olduğu üzere İngiltere’de ücretli bir işte çalışma hakkı yoktur.

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi’nde çoğu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türünde olduğu üzere başvuru sahibinin İngiltere’de çalışma hakkı yoktur. Bu nedenle bu vize ile İngiltere’ye gidecek olan kişiler herhangi bir ücret ödenen işte çalışamazlar. Vize başvurusunda da Türkiye’de bir işlerinin olduğu, İngiltere’de çalışmaya ihtiyaç duymayacak ölçüde maddi yeterliliğe sahip olunduğu vb. hususların belgelerle ispatlanması gerekmektedir. Bunların hangi belgelerle gösterilebileceği hususunda bilgi almak isteyen başvuru sahipleri, CSS Legal ile başvurularını gerçekleştirdikleri takdirde kişiye özel belge listesini uzmanlarımız taraflarına iletmektedir.

Ziyaret kapsamlı vizelerde çalışma hakkı olmadığı için İngiltere’de ücretli olarak çalışmak isteyen kişiler İngiltere Tier-2 Çalışma Vizesi veya İngiltere Tier-5 Geçici Çalışma Vizesi kategorilerinden birisine başvurmak gerekmektedir. Serbest meslek sahibi olarak çalışmak isteniyorsa da Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Girişimci Vizesi, İngiltere Yatırımcı Vizesi türlerinden birine başvuru yapılabilir. İngiltere’de ücretli olarak ya da serbest meslek sahibi olarak çalışmak isteyen kişiler hangi vizelere başvuru yapabilecekleri ve bu vizelerin şartlarını nasıl sağlayabilecekleri ile ilgili olarak detaylı bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilirler.

İngiltere’de tedavi görmek amacıyla yapılan İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurularından olumlu sonuç almak isteniyorsa mümkün olan en hatasız ve eksiksiz başvurunun yapılması gerekmektedir. Hata ve eksiklik olması riskini en aza indirmek için profesyonel destek almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services ile iletişme geçebilirler.

CSS & Co Legal Services, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarıyla 2006 yılından bu yana başvuru sahiplerine profesyonel destek sağlamaktadır.  Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında hizmet sunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1561 defa görüntülendi

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları