image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekir?

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi başvurusunda bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türünün gereklerine göre dosya üzerinde kanıtlanması gereken hususları göstermek üzere başvuru dosyasına bazı belgeler/evraklar konulmalıdır.

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi başvurularında da tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu gibi dosya üzerinde ispatlanması gereken bazı hususlar vardır. Bu bağlamda bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurusunda gidiş nedeni, İngiltere’de tedavi masraflarının nasıl karşılanacağı, tedavinin ne zaman başlayıp ne zaman biteceği gibi hususların belgelerle gösterilmesi başvuru sahibinden istenmektedir.

Başvuru sahibi kişi bu İngiltere vizesi başvurusunda vereceği başvuru dosyasında İngiltere’ye yalnızca tedavi görmek üzere gideceğini gösterebilmelidir. Bu bağlamda bu vize başvurusu için en önemli ve dosyada mutlaka bulunması gereken belge kişiye konan teşhise dair belgedir. Tedavinin ne zaman başlayıp biteceğine dair süre de hastalığın tedavi edilebileceği süreye uygun olarak belirlenmeli ve bu da bir belge ile gösterilmelidir. Bu belgelerin yanında İngiltere’deki tedavi masraflarının nasıl karşılanacağını gösteren belgeler de mutlaka başvuru dosyasında bulunmalıdır. Tüm masrafların ve çıkabilecek ekstra masrafların başvuru sahibi tarafından karşılanabileceğinin gösterilmesi olumlu sonuç alabilmek adına gereklidir.

Bu vizeye yapılan başvurularda başvuru dosyasına konacak belgelerle/evraklarla ilgili olarak bilinmesi gereken bir önemli husus daha vardır. Başvuru sahibi salgın bir hastalık taşımıyor olduğunu da gösterebilmelidir.

Tedavi görebilmek için yapılacak olan İngiltere vizesi başvurusunda yukarıda bahsedilen durumların dışında da ispatlanması gereken başka hususlar da vardır. Kişinin diğer ziyaretçi kategorilerinde de olduğu üzere İngiltere turist/ziyaretçi vizesinin şartlarını sağlayabiliyor olması gerektiğine de dikkat edilmelidir.

Bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesini almak için ispatlanması gereken tüm durumlar için hangi belgelerin dosyada bulunması gerektiğine dair uzmanlarımız kişinin durumuna göre bir evrak listesi oluşturarak mümkün olan en eksiksiz başvurunun yapılmasını sağlayacaktır. Bu evrak listesine göre hazırlanacak olan başvuru dosyasında ayrıca tüm belgelerin tercümelerinin de yer alması şarttır. Danışmanlarımız belgelerinizin tercümesini de yaptırıp dosyanıza ekleyeceklerdir. Tercümeler, firmamızca belirlenmiş olan limitler içerisinde bulduğu takdirde ücretsiz olarak firmamız tarafından sağlanmaktadır.

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurular olup bu karmaşık başvurular için hazırlanacak olan dosyaların titizlikle hazırlanması, tüm belgelerin tercümelerinin yapılması, formun mümkün olduğunca eksiksiz ve hatası doldurulması gerekmektedir. Aksi bir durumda vize reddi alınacaktır. Olumsuz bir sonuçla karşılaşma ihtimalini en aza indirmek isteyen başvuru sahipleri CSS Legal danışmanlarından profesyonel destek alabilirler. 

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukukunda uzmanlaşmış danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS & Co Legal Services’in Londra, Ankara ve İstanbul ofisleriyle İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1693 defa görüntülendi

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları