image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi Başvuru/Vize Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi ücretleri, tüm İngiltere vizesi türlerinin ücretlerinde de olduğu üzere her yıl 5 Nisan’da mali yılın değişmesiyle birlikte resmi değişiklik göstermekle birlikte kura bağlı olarak da sürekli güncellenmektedir.

Tüm ülkelerin mali sistemlerinde mali yılın bitmesi ve yenisinin başlamasıyla birlikte vergi, harç gibi ücretlerde belirli oranlarda değişiklikler yapılır. Bu ücretlere elbette ki vize harçları da dâhildir. İngiltere’de mali yıl her yıl 5 Nisan’da değişmektedir. Bu nedenle İngiltere vizesi harçları da İngiltere’de her yıl 5 Nisan’da mali yılın değişmesiyle birlikte belirli oranlarda değişir. Ayrıca vize harcı dolar üzerinden ödendiği için kur değiştikçe fiyatlar da değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin güncel fiyatlar hakkında bilgi almak istemeleri durumunda uzmanlarımızla iletişime geçmeleri faydalı olacaktır.

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi başvurusu yapacak kişilerin vize harçları ile ilgili olarak mutlaka bilmesi gereken bir diğer husus, İngiltere vizesi başvurusu için alınan ücretin başvurunun sonucu olumsuz olduğunda geri verilmeyeceğidir. İadenin olmamasının nedeni, vize harcının vize işlemleri için alınan bir ücret olması ve sonuç olumsuz olsa dahi tüm işlemlerin gerçekleşmiş olmasıdır. Bu nedenle vize reddi alındığında başvuru sahipleri hem maddi kayba uğramaktadır hem de bir sonraki başvuruları için olumsuz bir intiba oluşturmaktadırlar. Tüm bunların önüne geçmek ve olumsuz sonuç alma ihtimalini en aza indirmek isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler.

Yukarıda anlatılanlardan da anlaşılacağı üzere vize reddi ile karşı karşıya kalmak istemeyen başvuru sahipleri için iyi hazırlanmış, eksiksiz bir başvuru dosyası ile başvuru yapılması çok önem taşır. Bu nedenle danışmanlık hizmeti almak olumlu sonuç alma ihtimalini arttırmakla birlikte hata yapılması riskini de minimuma çekerek oluşabilecek tüm kayıpları önleyecektir.

Tedavi görmek üzere İngiltere’ye gidecek olan kişiler, İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi başvurularında profesyonel destek alabilmek için İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçebilirsiniz. İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapmak ve her konuda detaylı bilgi alabilmek için Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1704 defa görüntülendi

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları