image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi ile İngiltere’de Eğitim Görülebilir Mi?

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi, başvuru sahiplerinin İngiltere’de 30 güne kadar akredite edilmiş özel eğitim kurumlarından eğitim görebilme hakkı bulunan bir İngiltere turist/ziyaretçi vizesidir.

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi ile İngiltere’ye tedavi görmek amacıyla gidecek olan kişilerin İngiltere’deki özel bir eğitim kurumundan 30 güne kadar eğitim alabilmeleri mümkündür. Çünkü bu vize İngiltere genel ziyaretçi vizesi kategorisi altında yer almaktadır. Ziyaretçi vizesi ile Birleşik Krallık’a gidecek kişilere İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre 30 güne kadar akredite edilmiş kurumlardan bazı eğitimleri alabilme hakkı tanınmıştır. Tıbbi tedavi görmek üzere başvuru yapılabilen İngiltere vizesi de ziyaret kapsamlı olması nedeniyle bu hakkı içermektedir.

Birleşik Krallık’a İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi ile gidecek olan başvuru sahipleri eğitim almayı da planlıyorlarsa bazı şartları sağlamalıdırlar. Bunların en başında kişinin İngiltere’ye gitmekteki esas amacının eğitim görmek olmaması gelmektedir. Esas amacı, eğitim görmek olan başvuru sahipleri gidiş amaçlarına ve kalış sürelerine göre kendilerine en uygun olan İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinden birine başvuru yapmalıdırlar. Bir diğer önemli şart ise eğitimin en fazla 30 gün alınacak olması şartıdır. Bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türü ile özel eğitim kurumlarından eğitim almak isteyen kişiler bu eğitimi tek seferde 30 günlük alabilecekleri gibi toplamda 30 güne kadar birden çok eğitim şeklinde de alabilirler. Burada önemli olan husus, eğitimin 30 günü geçmemesidir.

Tıbbi tedavi almak üzere yapılacak olan İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları, oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle karmaşık yapıdaki bu başvurulardan olumlu sonuç alabilmek için titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan ve 2006 yılından bu yana başvuru sahiplerine hizmet sunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1635 defa görüntülendi

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları