image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi, İngiltere’de tedavi görmek veya medikal bir hizmetten faydalanmak isteyen kişilerin İngiltere kamu sağlık kuruluşu olan National Health Service olanaklarından yararlanmak üzere değil, kendi masraflarını karşılamak koşuluyla başvuru yapabilecekleri ziyaret kapsamlı bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi ile kişinin İngiltere’de göreceği tedavinin özel bir sağlık kuruluşu tarafından sağlanıyor olması gerekir. Bu durum, İngiltere kamu sağlık kuruluşu olan National Health Service (NHS) olanaklarından yararlanmak üzere tedavi amaçlı bu İngiltere vizesine başvuru yapılamayacağı anlamına gelir. NHS hizmetlerinden ücretsiz faydalanılabilecek olan durumlar yalnızca acil durumlarda alınacak olan tedaviler, aile planlama hizmetleri (kürtaj veya kısırlık tedavisi hariç olmak üzere), bulaşıcı hastalıkların tedavisi (cinsel yolla bulaşan hastalıkların tedavisi dâhil), aile içi şiddet, cinsel saldırı, işkence vb. durumlarda alınması gereken tedavilerdir. Yani bu durumlar dışındaki durumlar haricindeki hastalık tedavileri için ücretsiz hizmet söz konusu değildir.

Yukarıda sayılmış olan bu durumlarda ücretsiz bir şekilde National Health Service (NHS)’in sunduğu sağlık hizmetlerinden faydalanabilmek Avrupa Sosyal Şartı’nın korumakta olduğu haklardandır. Avrupa Konseyi’ne üye devletler, imzalamış oldukları Avrupa Sosyal Şartı ile sağlıkla ilgili gerekli tüm önlemleri almak, sağlığın bozulmasına yol açan nedenleri mümkün olduğunca ortadan kaldırmak, kazalar, salgın, yöresel ve diğer hastalıkları olabildiğince önlemek üzere önlemler almak faaliyetlerini gerçekleştireceklerini kabul etmiştir.

İngiltere’de tıbbı tedavi görecek olan ziyaretçiler sağlık masraflarını kendileri karşılamadıkları takdirde ileride yapabilecekleri diğer İngiltere vizesi başvurularını olduğu kadar İngiltere yerleşim/evlilik vizesi, sürekli oturum izni gibi göçmenlik başvurularını da etkileyebilecek ve bu başvuruların reddi ile karşı karşıya kalınmasına yol açabilecektir. Dolayısıyla İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi başvuru sahipleri daha en başından CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek başvurularını eksiksiz ve dolayısıyla ileride yapacakları başvuruları olumlu etkileyecek şekilde gerçekleştirebilirler.

CSS & Co Legal Services, Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1613 defa görüntülendi

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları