image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi reddedildiği takdirde İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerindeki düzenlemelere göre bu vize reddine karşı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları hariç olmak üzere itiraz hakkı bulunmamaktadır.

Tıbbi tedavi görmek üzere İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurusu yapan ancak olumsuz sonuç alan kişilerin vize reddine karşı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları hariç  herhangi bir itiraz hakkı bulunmamaktadır. Yapılan başvuru sonrasında vize reddi alınması durumunda İngiltere Konsolosluğu tarafından başvuru sahibine gönderilecek olan ret mektubunda itiraz hakkının olup olmadığı, itiraz hakkı varsa bu hakkın kapsamı ve itiraz süresi bildirilecektir. Gönderilecek olan ret mektubunda kişinin bir itiraz hakkı bulunuyorsa bunun kapsamının ne olduğu yani idari itiraz (administrative review) itiraz davası (appeal) mı olduğu mutlaka belirtilecektir.

İngiltere Vize ve Göç İdaresi (UK Visas and Immigration), İngiltere vizesi türleri, başvuru prosedürleri, itiraz hakları gibi vize ile ilgili her tür konu ile ilgili olarak belirli aralıklarla değişiklik yapmaktadır. Bu nedenle başvuru sahiplerinin herhangi bir nedenle vize reddi alması durumunda firmamız uzmanları ile iletişime geçmeleri en güncel ve doğru bilgileri alabilmeleri için faydalı olacaktır. Uzmanlarımız kişilerin sahip oldukları itiraz hakkının kapsamına göre bu haklarını nasıl kullanabileceklerine dair yapılması gereken tüm işlemler hakkında bilgi vereceklerdir. Vize reddi alan kişiler itiraz başvurusu süresi dolmadan firmamız uzmanları ile iletişime geçerek itiraz başvurularını yapabilir ve haklı gerekçeleri olması halinde sonucu olumluya çevirebilirler.

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi, idari itiraz ve itiraz davası başvuruları, karmaşık prosedürlere sahip olan ve detaylı bir hazırlık gerektiren başvurulardır. O nedenle bu detaylı hazırlık sürecinde profesyonel destek almak başvuru sahipleri için yararlı olmaktadır. Profesyonel destek alarak başvurusunu gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services ile irtibata geçebilirler.

CSS & Co Legal Services, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış olan ve 2006 yılından bu yana Türkiye ve İngiltere’de hizmet sunan bir danışmanlık şirketidir. CSS & Co Legal Services’in Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1683 defa görüntülendi

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları