image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi ile İngiltere’de tedavi görmek üzere yapılan başvurularda başvuru dosyasının yanı sıra biyometrik bilgilerin verilmesi de İngiltere vize ve göçmenlik kurallarınca zorunludur.

Türkiye’den İngiltere Vize Başvuru Merkezine danışmanınız tarafından size sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, formların doldurulup, harçların yatırılmasından sonra başvuru dosyasının teslim edilmesi suretiyle yapılabilen tüm İngiltere vizesi başvurularında İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre biyometrik bilgilerin verilmesi şartı da bulunmaktadır. Başvuru sahibinin yüzünün tüm ayrıntılarını gösteren bir yüz fotoğrafı ile parmak izlerinden oluşan biyometrik kayıtlar verilmezse geçerli bir vize başvurusu yapılmış sayılmamaktadır. Dolayısıyla tüm vize başvurularında olduğu gibi İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi başvurusunda da bu bilgilerin verilmesi başvuru sürecinin bir parçasıdır ve mutlaka verilmelidir.

Biyometrik kayıtlar, İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınan randevu sırasında başvuru dosyası ile birlikte verilir. Bu bilgileri yalnızca başvuru sahibi olan kişi İngiltere vizesi randevusuna katılarak verebileceğinden dolayı bir başkasının vize randevusuna katılarak başvuru sahibi yerine vize başvurusu yapması mümkün değildir. Yani kişi kendisi randevuya katılarak danışmanı tarafından hazırlanmış olan başvuru dosyası ile biyometrik bilgileri verdiği takdirde İngiltere vize ve göçmenlik kuralarına göre geçerli bir başvuru yapabilecektir.

Biyometrik bilgilerin alınması esnasında fotoğraf çekilirken yüzde ya da başta tanınmayı engelleyecek herhangi bir aksesuar kesinlikle olmamalıdır. Bu durumda yalnızca başörtüsü, geleneksel ya da dini bir amaçla takılıyorsa kapalı bir şekilde fotoğraf çektirilebilmesine izin verilmektedir. İngiltere Vize Başvuru Merkezinde alınan parmak izleri ise cam bir tabak üzerinden lazerle alınmakta ve mürekkep gibi herhangi bir madde kullanılmamaktadır. Parmak izleri alınırken de yine parmaklarda herhangi bir geçici süsleme, kına, boya, hasar, kesik vb. bir şey olmamasına sorun yaşamamak için dikkat edilmelidir.

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi başvurularında detaylı bilgi ve danışmanlık almak için İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçebilirsiniz. İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzmanlaşmış olan CSS Legal danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabileceğiniz gibi her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Başvuru sahipleri Türkiye ve İngiltere’de Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile danışmanlık sağlayan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1632 defa görüntülendi

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları