image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi başvurusu, tüm İngiltere vizesi başvuruları gibi İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre uyulması gereken başvuru prosedürüne tabi olan bir İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türüdür.

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi, İngiltere’de tedavi görmek veya medikal bir hizmetten faydalanmak isteyen kişilerin başvuru yapabileceği bir İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türüdür. Bu vizeye yapılacak olan başvurular da tüm İngiltere vizesi başvuruları gibi İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre uyulması gereken bir başvuru prosedürüne tabidir.

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin bu vizeye başvuru yapabilmek için her şeyden önce geçerli bir pasaporta sahip olması şarttır. En az 6 ay geçerliliği bulunan bir pasaporta sahip olunmadıkça vize başvurusu yapılamayacaktır. Bu nedenle geçerli bir pasaportu bulunmayan başvuru sahipleri, ikamet etmekte oldukları yerdeki İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvuruda bulunarak bir pasaport çıkarttırabilirler.

Pasaport çıkarttırılmasının ardından İngiltere vizesi almak için İngiltere vize ve göçmenlik kurallarınca uyulması gereken prosedürlere başlanabilir. Bu prosedürlere öncelikle başvuru yapılacak olan vize türünü doğru belirleyerek başlanmalıdır. Doğru vize türü belirlendikten sonra vizenin şartlarının sağlandığını ispatlayan belgeler toplanarak başvuru dosyasına eklenmelidir. Bu noktada şu unutulmamalıdır ki; oluşturulan başvuru dosyasında bu belgelerin İngilizce tercümelerinin de yer alması şarttır. Başvurusunu firmamızla gerçekleştiren başvuru sahiplerinin dosyasına firmamızca belirlenen limitler içerisinde olması şartıyla ekstra ücret alınmaksızın tercümeleri de eklenecektir.

Başvuru dosyası hazırlandıktan sonraki aşama ise formların doldurulması, gerekli harçların ödenmesi ve daha sonra İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alınarak başvuru dosyasına ek olarak biyometrik kayıtların verilmesiyle vize başvurusunun yapılmasıdır. Biyometrik kayıtlar, yüzün tüm detaylarını gösteren yakın plandan çekilen bir fotoğraf ile parmak izlerinden oluşur. Biyometrik kayıtların alınmasının başvuru sürecinin bir parçası olduğu ve mutlaka verilmesi gerektiği hususu atlanmamalıdır. Aksi bir durumda prosedüre uygun bir vize başvurusu yapılamayacaktır.

İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru dosyasını teslim edebilmek için belgelerin tamamlanmış, tercümelerin yapılmış, formun doldurulmuş, harçların ödenmiş olması ve bunların ardından randevu alınması gerekir. Randevu alınmazsa başvuru merkezi dosyanızı kabul edemeyecektir. Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Adana ve Antalya illerinde bulunan merkezlerden hangisi başvuru sahibine en yakınsa o başvuru merkezinden randevu alınarak vize başvurusu için hazırlanmış başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler (parmak izi ile fotoğraf) teslim edilebilir.

İngiltere’de tıbbı tedavi görmek üzere başvuru yapılabilen bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle başvuru dosyasının titizlikle hazırlanması eğer hazırlanamıyorsa veya bir problem yaşanıyorsa olumsuz sonuç almamak için danışmanlık almak çok önem taşır. Danışmanlık alarak hata oluşması riskini en aza indirmek isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services ile irtibata geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1625 defa görüntülendi

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları