image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi başvurusu, tüm diğer İngiltere vizesi başvuruları gibi yalnızca İngiltere Vize Başvuru Merkezine tarafınıza sağlanan belge listesindeki belgeleri tamamlayıp, tercümeleri yapılıp, başvuru formu doldurulup gerekli harçlar ödendikten sonra başvuru dosyası teslim edilerek yapılabilmektedir.

İngiltere’de tıbbi tedavi görebilmek amacıyla vize başvurusu yapacak olan kişiler hazırlanmış başvuru dosyalarını İngiltere Konsolosluğuna değil İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim etmelidir. Eskiden tüm başvurular İngiltere Konsolosluğuna yapılmaktaydı. Ancak son birkaç yıldır başvurular yalnızca İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla İngiliz Konsolosluğuna yapılabilmektedir. Başvuru merkezleri aracılığıyla kabul edilmekte olan başvuru dosyaları ise İngiliz Konsolosluğu birimlerinden yalnızca İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu tarafından incelenir ve olumlu ya da olumsuz bir karara bağlanır.

Türkiye’de İngiltere vizesi başvuru dosyalarının belgelerinin hazırlanması, tercümelerinin yapılıp, başvuru formunun doldurulması ve gerekli harçların ödenmesinden sonra başvuru teslim edilebileceği yedi tane başvuru merkezi bulunur. Bu merkezler; Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Adana, Antalya ve Bursa illerinde yer almaktadır. Bu merkezlerin başvuru sahibi için en yakın olanından randevu alınarak başvuru dosyası ile biyometrik bilgiler verilerek vize başvurusu gerçekleştirilebilmektedir. Biyometrik bilgiler, başvuru sahibinin beyaz fonda, yakın plandan yüzünün tüm ayrıntılarını gösteren bir yüz fotoğrafı ile parmak izlerinden oluşur.

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi başvuruları, oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. İyi bir başvuru dosyası ile başvuru yapmak ve olumlu sonuç olma ihtimalini artırmak üzere profesyonel destek almak isteyen kişiler, CSS & Co Legal Services’in Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile irtibata geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. 2006’dan bu yana binlerce başvuru sahibinin olumlu sonuç almasını sağlamış olan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1791 defa görüntülendi

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları