image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

İngiltere’de 6 ay bulunma izni veren İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi, birçok İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türünün aksine süresi bitince İngiltere’den uzatılabilen bir İngiltere vizesidir.

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi, süresi bitince Birleşik Krallık içinden uzatma başvurusu yapılabilen bir İngiltere vizesi türüdür. Çünkü bu vize başvuru sahiplerinin hastalıklarının tedavi edilebilmesi için öngörülmüş olan bir vize türüdür ve bazı hastalıklarda tedavi süresi 6 aydan uzun olabilmektedir. Bu nedenle bu vizenin ilk etapta 6 ay verilen süresinin İngiltere’den uzatılabilmesi mümkündür.

Bu noktada başvuru sahiplerine bir de şunu hatırlatmakta fayda vardır ki; İngiltere’de bu vizeden başka bir vize türüne geçiş yapmak Ankara Anlaşması Vizesi ve AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvuruları hariç olmak üzere mümkün değildir. Yani tedavi amaçlı gidip sonrasında İngiltere’de çalışmak, yaşamak mümkün olmayacaktır. Bu durum tüm İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türlerinde de böyledir. Bu nedenle herhangi bir İngiltere ziyaretçi/turist vizesi ile Birleşik Kralık’a giriş yaptıktan sonra süresi bitince çıkılması ve istisnai kategoriler (Ankara Anlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi) hariç olmak üzere başka bir vize türüne geçiş başvurusu yapılmaması gerekir.

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle bu başvurularda vize danışmanlığı almak pek çok açıdan yararlı olmaktadır. Vize danışmanlığı almak üzere İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukukunda uzmanlşamış danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan ve 2006 yılından bu yana başvuru sahiplerine destek sağlayan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1541 defa görüntülendi

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları