image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi, İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru dosyasının tesliminden itibaren 3 hafta yani 15 iş günü içerisinde açıklanmakla birlikte Öncelikli Servis ya da Ekstra Öncelikli Servis kullanılarak bu süre kısaltılabilir.

İngiltere Vize Başvuru Merkezine İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi başvurusu yapılmasının ardından 3 hafta yani 15 iş günü içerisinde vize sonucu açıklanmaktadır. Tüm Türkiye’den yalnızca İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne belge listesinde gösterilen belgeleri hazırlanıp, tercümelerinin tamamlanması ve ilgili formların doldurulup gerekli harçların ödenmesinden sonra başvuru dosyasının teslim edilmesi suretiyle yapılmakta olan başvuruları İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu inceleyip olumlu ya da olumsuz bir karara bağlamaktadır. Başkonsolosluğun İngiltere ziyaretçi/turist vizesi başvurularının sonuçlarını konsolosluğun yoğunluğuna göre biraz daha geç ya da beklenenden erken açıklayabildiğinin söz konusu olabildiği de başvuru sahiplerince bilinmesi gereken bir husustur. Bu nedenle başvuru sahipleri başvuru yaptıkları tarihten itibaren 15 iş günü geçmesine karşın vize başvurularının sonucu açıklanmadıysa olumsuz sonuç alacakları gibi bir düşünceye kapılmamalıdır.

Bu İngiltere ziyaretçi/turist vizesine yaptığı başvurusunun sonucunu daha kısa sürede alması gereken başvuru sahipleri konsolosluğun sunduğu bazı servislerden faydalanarak hızlandırılmış/acil başvuru yapabilir ve bu sayede daha hızlı sonuç alabilirler. Konsolosluğun ek ücret ödenerek yararlanılabilen bu hizmetleri; Öncelikli Servis (Priority Visa Service) ve Ekstra Öncelikli Servis (Super Priority Visa Service)’tir. Başvuru sahipleri 5 iş günü içerisinde sonuç almak istiyorsa Öncelikli Servis’ten yaralanabilirler. Eğer ki çok daha hızlı sonuç alınmak isteniyorsa da 24 saat içerisinde sonuç alınmasını sağlayan Ekstra Öncelikli Servis’ten faydalanabilirler. Ancak bilinmelidir ki, Ekstra Öncelikli Servis yalnızca İstanbul’daki İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne yapılan başvurularda alınabilmektedir.

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Diğer vize türleri gibi karmaşık yapıda olan bu başvurularda profesyonel danışmanlık hizmeti almak isteyen başvuru sahipleri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçebilirler. CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvuru yapılabileceği gibi her konuda detaylı bilgi alınabilmektedir. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1658 defa görüntülendi

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları