image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi’ne Kimler Başvuru Yapabilir?

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerinden birisi olan İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi’ne Birleşik Krallık’ta sanat ile ilgili bir organizasyon, konser, sergi, festival, yetenek sınavı gibi etkinliklere katılmayı planlayan sanatçılar başvuru yapabilir.

Sanat ile ilgili bir etkinliğe katılmak amacıyla 6 aydan kısa süreli İngiltere’ye gidecek olan sanatçılar İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapabilirler. Müzik yarışmasında yer almak, ücret almaksızın televizyon programlarına konuk olmak, seçmelere katılmak, yardım konserine katılmak, festivallerine katılmak gibi amaçlarla Birleşik Krallık’a gidecek olan sanatçılar bu vizeye başvuru yapabilir. Ücret alarak İngiltere’de çalışacak olan sanatçılar ise İngiltere Çalışma/İş Vizesi türlerinden birine başvuru yapmalıdır. Çalışma vizesi başvurusu yapacak olan sanatçıların ne kadar süre ile İngiltere’de kalacakları, gidiş amaçları gibi hususlar göz önünde bulundurularak danışmanlarımız tarafından doğru vize türüne başvuru yapmaları sağlanacaktır.

İngiltere’ye yukarıda bahsedilen amaçlarla sanatçı ziyaretçi olarak gidecek olan amatör ya da profesyonel sanatçıların teknik ekiplerinde bulunan diyetisyen, koruma, basın danışmanı, stilist, sahne tasarımcısı, koreograf gibi kişiler de İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi başvurusu yaparak İngiltere’ye 6 aydan kısa süreli seyahat edebilirler.

Sanatçı ziyaretçi olarak İngiltere’ye gidecek olan kişiler, bu İngiltere vizesinin kendine özgü şartlarına ek olarak İngiltere turist/ziyaretçi vizesinin genel şartlarını da sağlayabilmelidir.

Bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesine başvuru yapacak olanlar herhangi bir ödeme almamalıdır. Çünkü bu vize ziyaret kapsamlı bir vizedir ve ziyaret amacıyla alınan vizeler çalışma iznini içermemektedir. Çalışma iznini kapsamaması nedeniyle de bu vize ile ücret kazanılabilecek hiçbir faaliyette bulunulmamalıdır. İngiltere’ye çalışmak amacıyla gidilecekse İngiltere iş/çalışma vizesi başvurusu yapılmalıdır. İngiltere’de kısa süreli çalışılacaksa Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi, daha uzun sürelerle çalışılacaksa da Tier-2 İngiltere Çalışma/İş Vizesi başvurusu yapılabilir. Bunun yanında sanat dallarından birinde yetenekli olan ve tanınmış olan kişiler İngiltere Olağanüstü Yetenek (Exceptional Talent) Vizesi başvurusu da yapabilirler. Bunlardan hangisinin kendi durumuna ve gidiş amacına daha uygun olduğunu belirlemek isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler. 

Birleşik Krallık’a sanatçı ziyaretçi olarak gitmek üzere yapılan İngiltere vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardan olması nedeniyle dikkatle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Ayrıca başvuru dosyası hazırlığı dışında başvuru formunun doldurulması, vize ücretlerinin yatırılması gibi işlemlerin de titizlikle yapılması olumlu sonuç alabilmek için yararlı olmaktadır. Bunu sağlamak üzere profesyonel destek almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services ile irtibata geçebilirler.

CSS & Co Legal Services, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış danışmanlarıyla birlikte Londra, Ankara ve İstanbul ofislerinde hizmet sunmaktadır. 2006’dan bu yana hizmet sunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 4760 defa görüntülendi

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları