image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

İngiltere vize ve göçmenlik kurallarınca tüm İngiltere vizesi başvuruları gibi İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi başvurularında da başvuru dosyasıyla birlikte biyometrik bilgilerin verilmesi geçerli bir başvuru yapabilmek için gereklidir.

İngiltere Vize Başvuru Merkezine gerekli belgeler toplanıp, tercümeleri yaptırılıp, ödemeler yapılıp ardından başvuru formu doldurulduktan sonra yapılabilen İngiltere vizesi başvurularında İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre biyometrik bilgilerin verilmesi de şarttır. Başvuru yapan kişinin yüzünün fotoğrafı ile parmak izlerinden oluşan bu bilgiler verilmezse geçerli bir vize başvurusu yapılamamaktadır. Bu nedenle tüm diğer İngiltere vizesi türlerine başvuran kişiler gibi İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi’ne başvuru yapan kişiler de randevularında biyometrik bilgilerini vermelidirler. Bu bilgilerin verilmesi başvuru sürecinin ayrılmaz bir parçasıdır ve geçerli başvuru yapabilmek için mutlaka verilmelidir.

İngiltere Vize Başvuru Merkezinde biyometrik bilgiler alınırken fotoğraf çekiminde başvuru sahibinin herhangi bir şapka, gözlük, örtü vb. bir aksesuar kesinlikle takmaması gerekir. Bu şekilde fotoğraf çekinilebilmesi yalnızca başörtüsünün geleneksel ya da dini amaçlarla takılması durumunda mümkün olabilmektedir. Ayrıca başvuru sahibinin yüzünde kalıcı izlenimi verebilecek boya, kına, kesik gibi herhangi bir şey de bulunmamalıdır.

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi başvurusu için İngiltere Vize Başvuru Merkezi’nde alınan parmak izleri ise mürekkep gibi bir maddenin kullanılmadığı cam bir tabaka üzerinden lazerle alınmaktadır. Başvuru sahipleri parmak izleri alınırken parmaklarında herhangi bir geçici kesik, hasar, boya, kına vb. bir şey olmamasına da dikkat etmelidir.

İngiltere vizesi başvuruları İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre oldukça karmaşık prosedürlere tabi olan başvurulardır. Karmaşık olması başvurularda genellikle hata veya eksiklik olmasına yol açmaktadır. Hata veya eksiklik olması ihtimalini düşürmek isteyen başvuru sahipleri profesyonel destek alarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Profeyenel destek almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services ile iletişime geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve başvuru süreci ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile profesyonel destek sağlayan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1536 defa görüntülendi

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları