image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi Başvurularında Mülakat Var Mıdır?

İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türlerinden birisi olan İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’ye ziyaret maksatlı gelecek olan sanatçılar için mülakat şartı yoktur.

İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türlerine yapılan başvurularda başvuru sahipleri için mülakat şartı bulunmamaktadır. İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi başvuruları da ziyaret kapsamlı olduğu için bu vizenin başvurusu için de mülakat şartı yoktur. Buna karşın nadiren de olsa bazı başvurularda İngiliz Konsolosluğu başvuru sahiplerinden mülakat talep edebilmektedir.

İngiliz Konsolosluğu mülakat talebinde bulunduğu zaman başvuru sahipleri İngiltere vizesi taleplerinin reddedileceğini düşünmemelidir. Konsolosluk genellikle şüpheli ya da eksik evrak bulunan bir başvuru dosyası ile karşılaştığı takdirde başvuru sahiplerinden mülakat talep edebilmektedir. Yani mülakat yalnızca ufak bir eksiklikten ya da tam anlaşılamayan bir husus dolayısıyla talep edilmiş de olabilir. Bu nedenle başvuru sahipleri görüşmeye çağırılırlarsa hemen olumsuz sonuç alacaklarını düşünmemelidir. Başvurusunu CSS Legal ile gerçekleştiren başvuru sahipleri mülakata çağrılmaları halinde firmamız uzmanları ile irtibata geçebilirler.

Yukarıdaki hususlara ek olarak belirtmemiz gerekirse; İngiliz Konsolosluğu her başvuru sahibini mülakata çağırabilir. Yani Konsolosluk ilk kez İngiltere’ye seyahat edecek başvuru sahipleri gibi birçok kez İngiltere’ye giriş çıkış yapmış kişileri de mülakata çağırabilir. Bu bağlamda İngiltere vizesi başvurularında başvuru sahibinin daha önce İngiltere’ye gelip gelmemesinden ziyade randevusunda sunduğu başvuru dosyasının eksiksiz olması önem taşımaktadır.

Bu İngiltere ziyaretçi/turist vizesi için başvuru dosyasını firmamız aracılığıyla yapan kişilerin mülakata çağırılması durumunda uzmanlarımız mülakatta sorulabilecek sorularla ilgili de bilgilendirme yapacaktır. Yani uzmanlarımız başvuru sahiplerine mülakat ile ilgili olarak da vize alma ihtimallerinin yükselmesini sağlamak üzere profesyonel destek sağlamaktadır.  

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesine titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına firmamızdan vize danışmanlığı almak çok faydalı olacaktır. Danışmanlarımız eksiksiz bir dosya hazırlamak, bu dosyanın tercümesini yaptırmak, randevunuzu almak, başvuru sahiplerini mülakata hazırlamak gibi vize prosedürü için yapılması gereken tüm işlemleri gerçekleştirebilmeniz için sizlere profesyonel destek sağlamaktadır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1501 defa görüntülendi

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları