image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek (Exceptional Talent) Vizesi

Tier-1 kategorisi altında yer alan Olağanüstü Yetenekliler (Exceptional Talent) için İngiltere Vizesi’ne fen bilimleri, sosyal bilimler, tıp, mühendislik, sanat ve dijital teknoloji alanlarında olağanüstü yeteneği olup Birleşik Krallık’ta çalışmak isteyen kişilerin başvuru yapabildiği bir İngiltere çalışma/iş vizesi türüdür.

Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek (Exceptional Talent) Vizesi başvurusu için başvuru yapacak olan kişilerin sağlaması gereken birtakım şartlar bulunmaktadır. Bu şartlardan en önemlisi; başvuru sahibinin puan bazlı bir İngiltere vizesi türü olan bu vize başvurusu için 75 puanı sağlayabilmesidir.

Olağanüstü Yetenekliler için İngiltere Vizesi başvurularında fen bilimleri, sosyal bilimler, tıp, mühendislik, sanat ve dijital teknoloji alanlarında tanınmış ya da gelecek vaat eden kişilerden biri olmak ve bu durumu İngiltere’de kişinin yeteneğine göre ilgili kurumun onaylaması bu başvurularda 75 puanı sağlamak için gerekli kriterdir. İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office) bu onayın yapılacağı kurum olup, Arts Council England, British Academy, Royal Academy of Engineering, Royal Society, Tech City UK (Tech Nation) bu onayı değerlendiren kurumlardır. Değerlendirmeyi yapacak olan kurum kişinin alanına bağlı olarak belirlenmektedir. Bu onay başvurusunun nasıl yapabileceği hakkında detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services ile iletişime geçebilir ve bu iki aşamalı başvuru sürecinin eksiksiz yapılmasını sağlayabilir.

Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek (Exceptional Talent) Vizesi başvurusunda sağlanması gereken şartlardan bir diğeri ise İngilizce dil şartıdır. Bu başvurularda en az B1 seviyesinde İngilizce bilindiğinin gösterilmesi şartı bulunur. Çalışma/iş vizesi başvuruları için girilebilecek sınavlar hakkında detaylı bilgi için İngiltere Çalışma/İş Vizesi için İngilizce Dil Sınavları sayfamız incelenebileceği gibi uzmanlarımızdan bu konu hakkında da detaylı bilgi alınabilecektir.

exceptional talent

Tier-1 kategorisi altında yer alan Olağanüstü Yetenekliler için İngiltere Vizesi başvuruları iki aşamalı olup oldukça karmaşık yapıdaki başvurulardır. Bu başvuruların ilki, Home Office (İngiltere İçişleri Bakanlığı)’e onay almak üzere, diğeri dosyanın tamamlanması ve teslimi sonrasında İngiltere Vize Başvuru Merkezine İngiltere vizesi başvurusu yapılması şeklindedir. Bu iki başvurunun işlemleri de CSS Legal ile iletişime geçerek uzmanlarımız aracılığıyla gerçekleştirilebilir.

CSS Legal, 2006’dan bu yana Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 7114 defa görüntülendi

Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek (Exceptional Talent) Vizesi Sıkça Sorulan Soruları