image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi Süresi Ne Kadardır?

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi, 6 ay ve daha kısa sürelerle verilmekte olan bir İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türüdür.

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları genellikle 6 ay veya daha kısa sürelerle sınırlı olarak verilmektedir. Dolayısıyla İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerinden birisi olan İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi de değerlendirmeyi yapan İngiltere Konsolosluğu tarafından 6 aylık süre ile veya 6 aydan daha kısa sürelerle sınırlı olarak verilir. 6 aydan daha kısa sürelerle verilmesinin nedeni, sanatçının İngiltere’de katılacağı sergi, konser, festival vb. bir etkinliğin süresi ne kadarsa o süre ile İngiltere’de kalınabilmesini ve bu etkinliğin bitmesi ile ülkeden çıkış yapılmasını sağlamaktır. Çünkü bu vizenin verilme amacı, başvuru sahibi sanatçının bu etkinliğe katılmasıdır ve etkinlik bitince ülkeden çıkış yapması gerekir. Ancak bu durumla istisnai olarak karşılaşılmakta konsoloslukça bu vize genellikle 6 ayda bir verilmektedir.

İngiltere vizesinin olumlu sonuç almanın en zor vize olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak başvuru sahiplerinin yararına olmaktadır. Bu sayede başvuru sahipleri hem karmaşık prosedürlerin kolayca gerçekleştirilmesini sağlamış olmakta hem de vize başvuruları hakkında detaylı bilgi alabilmektedir.

CSS & Co Legal Services, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış danışmanları ile İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. Firmamızın Londra, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofisleri ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1501 defa görüntülendi

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları