image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’de Çalışma Hakkı Var Mıdır?

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’ye festival, konser, imza günü, televizyon programı vb.ne katılmak üzere gidecek olan sanatçıların ücretli veya ücretsiz bir işte çalışma hakkı bulunmamaktadır.

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türleri ziyaret kapsamlı vizeler olmaları ve çalışma iznini içermemeleri dolayısıyla İngiltere’de bu vizelerden biriyle bulunan kişilere çalışma hakkı vermemektedir. İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi de bir İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türü olması dolayısıyla başvuru sahibinin İngiltere’de ücretli ya da ücretsiz bir işte çalışma hakkı bulunmaz.

Birleşik Krallık’a kısa süreli seyahat etmek üzere alınan ziyaret kapsamlı vizelerde çalışma izni olmamasından dolayı İngiltere’ye çalışmak üzere gitmek amacında olan kişilerin çalışma iznini içeren bir vize türü ile İngiltere’ye gitmesi gerekir. Yani çalışmak amacıyla gidecek olan başvuru sahiplerinin İngiltere iş/çalışma vizesi türlerinden gidiş amaçlarına en uygun olanına başvuru yapmaları gerekir. İngiltere’de ücretli veya ücretsiz olarak çalışmak isteyen kişiler Tier-2 İngiltere Çalışma/İş Vizesi, Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi gibi türleri bulunan çalışma vizesi türlerinden hangisine başvuru yapabilecekleri ve bu vizelerin şartları, başvuru prosedürleri vb. ile ilgili olarak detaylı bilgi almak için web sitemizin ilgili kısımlarını inceleyebilir ve danışmanlarımızla iletişime geçebilirler.

Sanatçı ziyaretçilerin İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları, tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle dikkatle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Dikkatle hazırlanmış bir başvuru yaparak vize reddi alma ihtimalini düşürmek isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services’in İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarıyla irtibata geçebilirler.

CSS & Co Legal Services, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış danışmanlarıyla Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile başvuru yapacak olan kişilere danışmanlık sağlamaktadır. Başvurunuzu yapmak ve her konuda detaylı bilgi almak için CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1452 defa görüntülendi

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları