image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre İngiltere turist/ziyaretçi vizesi kategorisi altında yer alan İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi başvurusu için başvuru sahiplerinin izlemesi gereken bir prosedür bulunmaktadır.

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi, İngiltere’ye kültür ve sanat festivalleri, müzik yarışmaları, yetenek sınavları, ücretsiz konserler, gösteriler vb. etkinliklere katılmak üzere gidecek olan sanatçıların başvuru yapabileceği bir İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türüdür. Her İngiltere vizesi başvurusunda olduğu üzere bu vize için de İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerince belirlenmiş bir prosedür vardır. Başvuru sahipleri olumlu sonuç almak istiyorlarsa bu prosedüre uymalıdır.

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapacak olan sanatçıların en az 6 ay geçerliliği bulunan bir pasaportlarının olması gerekir. 6 aydan kısa süreli geçerliliği bulunan bir pasaportu olan ya da henüz pasaport çıkartmamış başvuru sahipleri İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvuruda bulunarak bir pasaport temin etmelidirler.

Geçerli bir pasaporta sahip olan kişiler İngiltere vizesi almak için vize prosedürünün gerektirdiği işlemlere başlayabilirler. Bu bağlamda öncelikle başvuru sahibinin başvuru yapacağı vize türünü doğru belirlemesi gerekir. Doğru vize türü belirlendikten sonra vizenin şartlarının sağlandığını gösteren belgeler toplanarak bir başvuru dosyası oluşturulmalıdır.

Danışmanınız tarafından sizlere sağlanacak olan belge listesindeki belgeler toplandıktan, tercümeler yapıldıktan, ilgili başvuru formları doldurulup gerekli harçların ödenmesi suretiyle başvuru dosyası oluşturulduktan sonraki aşama ise İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alınmasıdır. Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Bursa, Antalya ve Adana illerinde bulunan merkezlerinin en yakınından randevu alınarak vize başvurusu yapılabilir. İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınan randevuda başvuru dosyasına ek olarak biyometrik bilgiler de verilmelidir. Biyometrik bilgiler, başvuru sürecinin önemli bir parçasıdır ve mutlaka verilmelidir. Bu bilgiler, parmak izleri ve yüzün tüm ayrıntılarını gösteren bir yüz fotoğrafından oluşur.

İngiltere’ye sanatçı ziyaretçi olarak gitmek üzere başvuru yapılabilen bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları için oluşturulacak dosyasının titizlikle hazırlanması gerekir. Bu nedenle İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılacak olan tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu gibi bu başvurularda da vize danışmanlığı almak çok önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve vize prosedürleri ile başvuru süreci hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan ve 2006’dan bu yana başvuru sahiplerine profesyonel destek sağlayan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1654 defa görüntülendi

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları