image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Türkiye’den yapılan tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi başvuruları da İngiltere Vize Başvuru Merkezine gerekli belgeler toplanıp, tercümeleri yapılıp, başvuru formları doldurulup, gerekli ödemeler yapıldıktan sonra yapılabilmektedir.

İngiltere’de bir festival, konser, gösteri, yetenek sınavı, yarışma, sergi vb. bir etkinliğe katılmak üzere ziyaretçi vizesi başvurusu yapacak olan sanatçılar İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi başvurularını İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapabilmektedir. İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvurunun yapılabilmesi için danışmanınızın sizin durumunuza göre sağlayacağı belge listesindeki belgelerin toplanması, bunların tercümelerinin yapılması, vize harcı ve gerekli diğer ödemelerin yapılmış olması, vize türüne göre ilgili formların doldurulmuş olması gerekmektedir.

İngiltere vizesi başvuruları kesinlikle İngiltere Konsolosluğu’na yapılamaz. İngiltere Konsolosluğu yalnızca bu başvuruların değerlendirilmesi aşamasında görev yapmaktadır. Başvuru merkezleri aracılığıyla kabul edilen başvuru dosyalarını ise İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu vize memurları incelemektedir. Başvuru dosyasını inceleyen vize memurları başvuruyu olumlu ya da olumsuz bir karara bağlayarak başvuru sahiplerine bildirir.

Türkiye’de yedi şehirde belgelerin toplanması, tercümelerin yapılması, formların doldurulması gibi işlemler tamamlandıktan sonra İngiltere vizesi başvurusu yapılabilen İngiltere Vize Başvuru Merkezi bulunmaktadır. Başvuru merkezinin yer aldığı şehirler; Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Bursa, Antalya ve Adanadır. Bu merkezlerin başvuru sahibi için en uygun olanından randevu alındıktan sonra bu randevuya gününde ve saatinde katılarak başvuru süreci tamamlanır. Vize randevusunda başvuru dosyasına ek olarak biyometrik bilgiler verilerek vize başvurusu tamamlanabilir. Biyometrik bilgiler, başvuru sahibinin beyaz fonda bir yüz fotoğrafı ile parmak izlerinden oluşmaktadır. Bu bilgiler vize başvuru prosedürünün önemli bir parçasıdır ve verilmedikçe İngiltere göçmenlik ve vize kurallarına göre geçerli bir başvuru yapılmış sayılmaz. Bu nedenle başvuru sahibi yalnızca kendi başvurusunun randevusuna katılırsa bu bilgileri verebilecek ve prosedüre uygun bir başvuru yapmış olacaktır. Yani İngiltere’ye seyahat etmek üzere yapılacak olan vize başvurusunda randevuya başka bir şahıs katılarak başvuru sahibi adına başvuru yapamaz.

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi başvuruları, titizlikle hazırlanacak bir başvuru dosyası ile başvuru yapılması gereken İngiltere vizesi türlerindendir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda vize danışmanlığı almak olumlu sonuç alma ihtimalini arttıracağı gibi olumsuz bir sonuç durumunda başvuru sahibinin haklı gerekçeleri olması halinde sonucun olumluya çevrilebilmesi için de yararlı olacaktır. Vize danışmanlığı almak için CSS & Co Legal Services uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarıyla profesyonel destek sağlayan bir danışmanlık şirketidir. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1552 defa görüntülendi

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları