image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekir?

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapacak olan başvuru sahipleri hem bu vizenin kendine özgü şartlarını hem de İngiltere ziyaretçi/turist vizesinin genel şartlarını sağladığını belgelerle/evraklarla gösterebilmelidir.

İngiltere’ye sanatçı ziyaretçi olarak gidecek başvuru sahiplerinin başvuru dosyalarında tüm şartları sağladıklarını ve vizeyi alabileceklerini belgelerle ispatlamaları gerekir. Başvuru sahiplerinin sağlamaları gereken şartlar İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi’nin şartları ile İngiltere ziyaretçi/turist vizesinin genel şartlarıdır.

Sanatçı ziyaretçi olarak Birleşik Krallık’a gidecek olan kişiler öncelikle gidiş amaçlarının bu ziyaretçi vizesine uygun olduğunu gösterebilmelidir. Yani başvuru sahibi İngiltere’ye festival, konser, sergi, yetenek yarışması, televizyon programları, imza günleri gibi etkinliklere katılabilmek amacı ile gidecek olmalı ve bunu belgelerle gösterebilmelidir.

Dosya üzerinde ispatlanması gereken bir diğer önemli husus, kişi İngiltere’ye İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi ile gittiğinde gelir elde edemeyeceği için oradaki masraflarını karşılayabileceğini gösterebilmesidir. Bu bağlamda dosyaya firmamızla vize işlemlerinizi başlatmanızın akabinde sizlere danışmanınız tarafından sağlanacak olan belge/evrak listesinde belirtilen ve başvurunuzda olması gereken diğer belgelerin yanı sıra tapu senetleri, maaş bordroları, kira sözleşmeleri gibi belgeler eklenebilir.

Kişinin İngiltere seyahatinde kalacağı yer, uçak bileti gibi ayarlamalara dair belgeler de danışmanınızın size sağlayacağı belge listesindeki belgelere ek olarak başvurularda istenir. Bu ayarlamalar kişinin şartlarına uygun olmalıdır. Örneğin; bir başvuru sahibi orta gelirli ise çok lüks bir otelde kalacak olması şüphe uyandıracak ve makul bulunmayacaktır. Bunun yanında kalınacak yer ile ilgili şartlar kişinin kalabileceği büyüklükte olmalıdır. Bunu sağlamak üzere bazı kriterler bulunmaktadır. İngiltere ziyaretçi/turist vizesi başvuruları için bu kriterlerin ne olduğuna dair uzmanlarımızla iletişime geçen başvuru sahipleri detaylı bilgi alabilirler.

Dünyada en zor olumlu sonuç alınabilen vize başvurularından birinin İngiltere vizesi başvuruları olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları vize türünün gidiş amacına uymaması, belgelerde eksiklik olması gibi bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak yararlı olmaktadır. Danışmanlık almak genellikle olumlu sonuç alınmasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de sonucun itiraz yoluyla olumluya çevrilebilmesi için faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1638 defa görüntülendi

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları