image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi, 6 ay veya 6 aydan kısa süreler ile verilen bir İngiltere ziyaretçi/turist vizesi olup Birleşik Krallık içerisinden uzatma başvurusu yapılarak AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, insan hakları başvuruları gibi istisnai durumlar haricinde uzatılamamaktadır.

İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türleri Birleşik Krallık içerisinden Ankara Anlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, insan hakları başvuruları gibi istisnai başvurular dışında uzatılamamaktadır. Dolayısıyla İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türlerinden biri olan İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi de İngiltere içerisinden bu istisnai başvurular dışında uzatılamamaktadır. Bu vize 6 ay ya da 6 aydan kısa süre ile verilmekte olan bir vize türüdür. Ziyaret kapsamlı bu vize bahsedilen sürelerden daha fazla Birleşik Krallık’ta bulunabilmek için İngiltere içerisinden uzatma başvurusu yapılarak uzatılamaz. Yalnızca yukarıda saymış olduğumu istisnai başvurulardan biri yapılarak İngiltere’de kalış süresi uzatılabilmektedir. İngiltere’de bulunurken bu başvurulardan birini yapmak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal Londra ofisi ile irtibata geçebilirler.

Ziyaret kapsamlı bu İngiltere vizesi İngiltere içerisinden uzatılamadığı gibi bu vize ile İngiltere’de bulunurken insan hakları başvuruları, Ankara Anlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi gibi istisnai başvurular dışında başka bir vize türüne geçmek de mümkün olamayacaktır. Bu durum da yine ziyaret kapsamlı tüm vize türlerinde böyledir.

İngiltere vizesi başvurularından olumlu sonuç almak oldukça zordur. Çünkü İngiltere’ye gitmek üzere yapılan vize başvuruları İngiltere vize ve göçmenlik kurallarına göre oldukça karmaşık prosedürlere tabidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Dolayısıyla herhangi bir hata ya da eksikliğe yol açarak vize alma ihtimalini düşürmek istemeyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek profesyonel destek alabilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve başvuru sürecine dair her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan ve 2006 yılından bu yana profesyonel danışmanlık hizmeti sunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1488 defa görüntülendi

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları