image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi başvurusu olumsuz sonuçlanan kişilerin almış oldukları vize reddine karşı İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerince itiraz kapsamlı başvurunun yeniden değerlendirilmesi başvurusu hariç olmak üzere itiraz hakkı bulunmamaktadır.

İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne başvuru belgeleri ve onların tercümelerinden oluşan başvuru dosyası hazırlanıp, ödemeler yapılıp, başvuru formu doldurulduktan sonra yapılan tüm İngiltere vizesi başvurularında teslim edilen başvuru dosyaları değerlendirilmesi için İngiliz Konsolosluğuna gönderilmektedir. Türkiye’den yapılan başvuruları değerlendiren İngiliz Konsolosluğu birimi ise İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğudur. Buradaki vize memurları dosyaları inceleyip yaptıkları değerlendirmelerin ardından vize verebileceği gibi vize reddi kararı da verebilmektedir. İngiltere Başkonsolosluğundaki memurların vize reddi kararı alması halinde, bu durum başvuru sahibine bir ret mektubu ile bildirilir. Bu ret mektubunda başvuru sahibinin itiraz hakkının olup olmadığı, itiraz hakkı varsa bu hakkın kapsamı ve hakkın kaç gün içerisinde kullanılabileceği başvuru sahibine bildirilecektir. Eğer kişinin bir itiraz hakkı varsa bunun tam kapsamlı olup olmadığı yani bu hakkın İdari İtiraz İtiraz Davası mı olduğu mutlaka ret mektubunda yer alır.

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerinden birine yapılan başvurusu olumsuz sonuçlanan başvuru sahiplerinin itiraz kapsamlı başvurunun yeniden değerlendirilmesi başvurusu hariç olmak üzere herhangi bir itiraz hakkı yoktur. İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi de bir İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türü olması nedeniyle başvuru sahiplerinin bu vize reddine karşı itiraz kapsamlı başvurunun yeniden değerlendirilmesi başvurusu dışında herhangi bir itiraz hakkı yoktur.

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapan kişilerin herhangi bir nedenle vize reddi alması durumunda firmamız uzmanları ile iletişime geçmeleri en güncel ve doğru bilgileri alabilmeleri için yararlı olacaktır. Çünkü İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerinde sıklıkla her tür konu hakkında değişiklik yapılabilmektedir. Bu nedenle vize reddi alan kişilere itiraz hakkı için tanınmış olan süreleri dolmadan firmamız uzmanları ile iletişime geçmeleri yararlı olacaktır. Bu sayede başvuru sahipleri itiraz başvuruları hakkında en güncel ve doğru bilgileri alabilir ve başvurularını uzmanlarımızla gerçekleştirerek haklı gerekçelere sahip olmaları halinde vize sonuçlarını olumluya çevirebilirler.

Dünyada en zor olumlu sonuç alınabilen vize başvurularından birinin İngiltere vizesi başvuruları olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir.

Dünyada en zor olumlu sonuç alınabilen vize başvurularından birinin İngiltere vizesi başvuruları olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren İngiltere Konsolosluğu vize memurları başvuru formunda hata, belgelerde eksiklik, vize türünün gidiş amacına uymaması gibi nedenlerde vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda bu tarz hata ve eksikliklere mahal vermemek ve olumlu sonuç alma ihtimalini arttırmak için vize danışmanlığı almak çok önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızdan vize danışmanlığı alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan ve 2006’dan beri İngiltere vizesi başvurularında profesyonel destek sağlayan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1562 defa görüntülendi

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları