image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi ile İngiltere’de Çalışma Hakkı Var Mıdır?

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi, tüm ziyaret kapsamlı vize türlerinde olduğu üzere İngiltere’de çalışma hakkının bulunmadığı ve ücret kazanılacak herhangi bir faaliyette bulunulamayan bir vize türüdür.

Ziyaret kapsamlı İngiltere vizesi türlerinde vize sahiplerinin çalışma hakkı bulunmamaktadır. Dolayısıyla İngiltere’de bir işverene bağlı olarak ya da serbest meslek sahibi olarak herhangi bir faaliyette bulunmak ve ücret elde ederek ya da etmeden çalışmak mümkün olmayacaktır.

İngiltere’ye kısa süreli veya uzun süreli olarak çalışmak amacıyla gitmek isteyen kişiler ise çalışma hakkını içeren vize türlerinden birine başvuru yapabilirler. Bu bağlamda başvuru sahipleri İngiltere’de bir işverene bağlı olarak çalışabilmek için Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi veya Tier-2 İngiltere Çalışma Vizesi türlerine başvuru yapabilir. Ayrıca Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi sahiplerinin de part-time çalışma izni vardır. Bunların dışında yalnızca İngiltere’de 1 yıl yasal olarak çalışmış olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabildiği Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi de bulunmaktadır. İngiltere’de iş kurmak isteyen başvuru sahipleri ise Tier-1 İngiltere Çalışma/İş Vizesi türleri ya da İngiltere Ankara Antlaşması Vizesine başvuru yapabilirler.

İngiltere’yi 6 ay ve 6 aydan kısa süreli ziyaret etmek amacıyla yapılabilen İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurularında ispatlanması gereken birçok önemli hususun olması ve prosedürel işlemlerin çok fazla olması dolayısıyla karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Dolayısıyla bu başvurularda vize danışmanlığı almak olumlu sonuç alabilme ihtimalini arttırabilmek ve karmaşık başvuru sürecini kolaylaştırabilmek adına oldukça yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarıyla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 12866 defa görüntülendi

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi Sıkça Sorulan Soruları