image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi Süresi Ne Kadardır?

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi başvuru sahibinin talebine göre 6 ay, 2-5-10 yıllık sürelerle verilmektedir.

Birleşik Krallık’ı kısa süreli ziyaret etmek isteyen başvuru sahipleri, İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurusu yaparak ve başvurusu ikna edici, inandırıcı olup olumlu sonuç alırsa ülkeyi ziyaret edebilecektir. Başvuru sahibi, bu vizeyi 6 ay, 2-5-10 yılllık sürelerle talep edebilir. Ancak bu noktada şu bilinmelidir ki; başvuru sahibi hangi süre ile vize alırsa alsın İngiltere’de 1 yıl içerisinde 6 aydan uzun bir süre ile bulunamayacaktır. Örneğin; başvuru sahibi 5 yıllık ziyaretçi vizesi alırsa 5 yıl boyunca İngiltere’ye giriş çıkış yapıp 6 aydan kısa süreli ziyaretlerde bulunabilmekte ancak 5 yıl boyunca İngiltere’de kalamamakta ve hatta 1 yılda 6 aydan fazla İngiltere’de bulunamamaktadır.

İngiltere’yi ziyaret etmek dışında yerleşmek, çalışmak, eğitim görmek gibi amaçlarla gidilmesi planlanıyorsa ziyaret kapsamlı vizelere değil İngiltere çalışma/iş vizesi, İngiltere öğrenci vizesi ya da İngiltere yerleşim vizesi başvurusu yapılmalıdır. Bu nedenle İngiltere’ye hangi amaçla gideceğine ve ne kadar süre ile kalacağına göre hangi vize türüne başvuru yapılması gerektiğine dair bilgi ve profesyonel destek alabilmek için başvuru sahipleri CSS Legal ile iletişime geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarıyla birlikte başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu sayede vize ve göçmenlikle ilgili her tür bilgiyi alabilir ve vize alma ihtimalinizin en yüksek olmasını sağlamak üzere profesyonel destek alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile ofislerimizi ziyaret ederek ya da telefon ederek iletişime geçebilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2356 defa görüntülendi

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi Sıkça Sorulan Soruları