image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi ile İngiltere’ye giden kişilerin sağlık ve seyahat sigortalarını kendilerinin karşılaması gerektiği için gitmeden önce sağlık sigortası yaptırmaları İngiltere’de sağlık hizmetlerinden yararlanırken normal ücretlerin %50 fazlasını ödememek için oldukça faydalı olacaktır.

İngiltere’ye İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi ile giden İngiltere veya Avrupa Birliği vatandaşı olmayan şahısların immigration health surcharge (IHS) adlı sağlık vergisi ödemesi yapmasına ya da başvuru için bir IHS referans numarası almasına gerek yoktur. Ancak ziyaret kapsamlı bir vize türü ile İngiltere’ye gidecek kişiler kişisel sağlık ve seyahat sigortası yaptırabilirler. Kişisel sağlık ve seyahat sigortası zorunlu olmamakla birlikte İngiltere’de İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi ile bulunan bir kişi sigorta yaptırmazsa İngiltere’de tedavi alabilmek için National Health Service (NHS)’in normal ücretlerinin %50’den fazlasını ödemesi gerekecektir. Ancak bazı durumlarda başvuru sahipleri sigorta yaptırmamış olsalar dahi National Health Service (NHS) hizmetlerinden ücretsiz faydalanabileceklerdir. Ücretsiz sağlık hizmeti alınabilecek olan durumlar şunlardır; acil hizmetler, aile planlama hizmetleri (kürtaj veya kısırlık tedavisi hariç), bulaşıcı hastalıkların tedavisi (cinsel yolla bulaşan hastalıkların tedavisi dâhil), işkence, aile içi şiddet, cinsel saldırı vb. durumlarda alınması gereken fiziksel ve zihinsel tedaviler.

İngiltere ya da Avrupa Birliği vatandaşı olmayan ziyaretçiler sağlık masraflarını kendisi karşılamazsa bu durum ileride yapabilecekleri İngiltere yerleşim/evlilik vizesi, İngiltere turist/ziyaretçi vizesi, süresiz oturum izni gibi her türlü vize ve göçmenlik başvurularını etkileyecektir. Bu durum, kişinin başvurusunun reddi ile karşı karşıya kalmasına yol açabilecektir. Bu nedenle başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçerek başvurularını bilgi eksikliğinden kaynaklı olarak oluşabilecek hataları ortadan kaldıracak ve olumlu sonuç alma ihtimallerinin en yüksek olmasını sağlayacak şekilde yapabilecektir. Bu sayede ileride yapacakları başvuruları da olumlu etkileyecek bir başvuru gerçekleşetirebileceklerdir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarıyla birlikte başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu sayede vize ve göçmenlikle ilgili her tür bilgiyi alabilir ve vize alma ihtimalinizin en yüksek olmasını sağlamak üzere profesyonel destek alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile ofislerimizi ziyaret ederek ya da telefon ederek iletişime geçebilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 7710 defa görüntülendi

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi Sıkça Sorulan Soruları