image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesine Kimler Başvuru Yapabilir?

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi, İngiltere’yi 6 aydan kısa bir süreliğine ziyaret edecek kişilerin başvuru yapabileceği bir İngiltere vizesi türüdür.

Birleşik Krallık’a ziyaret amacıyla 6 aydan kısa sürelerle gidecek olan kişiler, İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurusu yapabilirler. Turistik gezilere katılmak, tatilini İngiltere’de geçirmek, aile üyelerini ziyaret etmek, spor ya da sanatla ilgili çeşitli organizasyonlara katılmak, tıbbi tedavi görmek gibi amaçlarla Birleşik Krallık’ı ziyaret edecek kişiler bu vize ile 6 aydan kısa sürerle ülkeyi ziyaret edebilirler. Bu İngiltere vizesini alarak İngiltere’ye gidecek olan başvuru sahipleri İngiltere’de 1 yıl içerisinde 6 aydan fazla kalamamaktadır. Vize süresi, 2-5-10 yıllık sürelerden biri ile verilse dahi İngiltere 1 yıl içerisinde 6 aydan daha uzun süre ile ziyaret edilememektedir.

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurusu yapacak olan başvuru sahipleri CSS Legal danışmanları tarafından kendilerine sağlanacak olan ve şahsi ve maddi durumları ile İngiltere’ye gidiş amaçlarına uygun olarak başvuru dosyalarında bulunması gereken belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, bunların tercümelerinin yaptırılıp, bütün formların doldurulup, vize/başvuru ücretlerinin ödenmesinden ve bütün bu işlemlerin tamamlanmasından sonra parmak izi ve fotoğrafın alınması yani biyometrik bilgilerin alınmasını sağlamak ve bunun yanı sıra başvurudan önce hazır hale getirilmiş başvuru dosyasının İngiliz Konsolosluğunda değerlendirilmek üzere gönderilmesini sağlamak için teslim edilmesi ve kişiye en yakın başvuru merkezinden randevu almak ve bu randevu gün ve saatinde hazır olan başvuru dosyasını İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim ettikten sonra başvuru gerçekleştirilebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış ve 2006 yılından bu yana başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarıyla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2470 defa görüntülendi

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi Sıkça Sorulan Soruları