image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurusu reddedilen başvuru sahiplerinin itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu (reconsideration applications) haricinde herhangi bir itiraz hakkı bulunmamaktadır.

İngiltere Vize Başvuru Merkezine danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gereken belgeler tercüme edilip, başvuru formları İngilizce doldurulup, ilgili ödemeler yapıldıktan sonra eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis gibi bir ihtiyaç varsa bunlar ile ilgili prosedürler tamamlandıktan sonra danışmanlarımızla irtibat halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyasının ve fotoğraf ile parmak izlerinden oluşan biyometrik bilgilerin incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesiyle İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurusu gerçekleştirilebilmektedir. Bu prosedürleri izleyerek başvuru yapıldıktan sonra ise 3 hafta yani 15 iş günü içerisinde başvuru sonucu açıklanmaktadır.

İngiltere Başkonsolosluğunda değerlendirilip sonuçlandırılan başvuruların sonucu, başvuruyu değerlendiren vize memurunca ikna edici ve eksiksiz bulunursa olumlu sonuç alınabileceği gibi yetersiz bulunması halinde olumsuz sonuç da alınabilecektir. İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurusu olumsuz sonuçlanırsa başvuru sahiplerinin itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu (reconsideration applications) haricinde bir itiraz hakkı bulunmaz. Ziyaret kapsamlı vize türlerinde idari itiraz ya da itiraz davası hakkı bulunmamaktadır. Başvurusu olumsuz sonuçlanıp itiraz başvurusu yapmak isteyen kişiler kendilerine gönderilen ret mektubu ile birlikte CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek bu zorlu süreçte İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan profesyonel destek alabilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarıyla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2516 defa görüntülendi

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi Sıkça Sorulan Soruları