image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi ile Bağımlılar (eş ve çocuklar) İngiltere’ye Gelebilir Mi?

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi ile İngiltere’ye ziyaret amacıyla 6 aydan kısa sürelerle gidecek olan kişilerin aile üyeleri yani eş ve 18 yaşın altındaki çocukları İngiltere’ye kişi ile birlikte gitmek istiyorsa bağımlı statüsünde gidememekte ve ayrı olarak ziyaretçi vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Bazı İngiltere vizesi türlerinde başvuru sahibinin bağımlıları yani eş ve 18 yaşın altındaki çocukları da kişi ile birlikte İngiltere’ye bağımlı statüsünde gidebilirken bazılarında ise gidememektedir. Uzun süreli olarak İngiltere’de kalınabilen ve çalışmak, eğitim görmek, yerleşmek gibi amaçlarla başvuru yapılabilen İngiltere vizesi türlerinde genellikle bağımlı aile üyeleri de bağımlı statüsünde İngiltere’ye esas başvuru sahibi ile birlikte gidebilmektedir. Ancak ziyaret kapsamlı vize türlerinde böyle bir durum söz konusu değildir. İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi gibi ziyaret kapsamlı bir vize başvurusu yapacak olan kişilerin aile üyeleri ayrı bir vize başvurusu yaparak ülkeye giriş yapabilecektir.

İngiltere’ye hangi amaçla gidileceğine bağlı olarak başvuru sahibinin aile üyeleri de ziyaret kapsamlı bir vize türüne başvuru yapabilecektir. Buna göre gidiş amaçlarına ve kalacakları süreye göre İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi, İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Aile Ziyareti Vizesi gibi ziyaret kapsamlı bir vizeye başvuru yapabilirler. Bunlardan hangisinin aile üyelerinin gidiş amacı ve kalış süresine daha çok uyduğu hakkında bilgi almak ve başvrusunu profesyonel destek alarak gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri CSS Legal ile irtibata geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarıyla birlikte başvurunuzu yapabilir ve başvuru sürecine dair detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile ofislerimizi ziyaret ederek ya da telefon ederek iletişime geçebilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3647 defa görüntülendi

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi Sıkça Sorulan Soruları