image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurusunda da tüm diğer İngiltere vizesi türlerinde olduğu üzere İngiltere vize ve göçmenlik kurallarına göre başvuru sahibinin biyometrik bilgilerini vermesi gerekmektedir.

İngiltere vizesi başvurusu yapabilmek için başvuru sahiplerinin İngiltere vize ve göçmenlik kanun ile yönetmeliklerinde belirlenmiş olan başvuru prosedürlerine uygun bir şekilde başvurularını gerçekleştirmesi gerekir. Bu bağlamda CSS Legal danışmanları tarafından başvuru sahibine sağlanacak olan ve başvuru sahibinin kişisel ve maddi durumu ile İngiltere’ye gidiş amacına uygun olarak başvuruları için hazırlanması gereken belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, bunların tercümelerinin yaptırılıp, bütün formların doldurulup, vize/başvuru ücretlerinin ödenmesinden ve bütün bu işlemlerin tamamlanmasından sonra parmak izi ve fotoğrafın alınması yani biyometrik kayıtların alınmasını sağlamak ve uzmanlarımızca hazır hale getirilmiş olan başvuru dosyasının İngiliz Konsolosluğu’nun vize bölümüne incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak için teslim edilmesi ve kişiye en yakın başvuru merkezinden randevu alınması ve bu randevu gün ve saatinde bunların İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilmesi gerekir.

Başvuru prosedürlerine uygun bir başvuru yapabilmek için yukarıda da bahsedildiği üzere biyometik bilgilerin yani başvuru sahibinin yüzünün fotoğrafı ile parmak izlerinin alınması gerekmektedir. Bunlar kişiye özgü olduğundan başvuru sahibinin dışında birinin başvuruyu geçekleştirmesi mümkün değildir. Yani kişinin randevusuna bizzat katılarak biyometrik kayıtları vermesi geçerli bir başvuru yapabilmesi için oldukça önemlidir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış ve 2006 yılından bu yanan başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve başvuru işlemlerine dair her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile başvuru sahiplerine profesyonel destek sağlayan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2171 defa görüntülendi

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi Sıkça Sorulan Soruları