image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurularında İngiltere vize ve göçmenlik kanun ile yönetmeliklerine göre uygulanması gereken birtakım prosedürler bulunmaktadır.

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi, İngiltere'de 6 ay veya 6 ayın altındaki bir süre ile ziyaret amacıyla bulunacak olan başvuru sahiplerinin başvuru yapabildiği ziyaret kapsamlı bir vize türüdür. Bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesine başvuru yapacak olan kişilerin İngiltere vize ve göçmenlik kurallarına uygun bir başvuru yapması gerekmektedir. İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurusunu prosedürlere uygun olarak yapmak için öncelikle bir pasaporta sahip olunması şarttır. İngiltere’de bulunulacak süre boyunca geçerli olacak bir pasaport bulunuyorsa o pasaportla, eğer hâlihazırda bulunmuyorsa da İlçe Nüfus Müdürlüğüne pasaport başvurusunda bulunup bir pasaport çıkartılarak başvuru yapılması gerekmektedir.

Geçerli bir pasaportu bulunan kişilerin İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurusu yapabilmeleri için gidiş amaçları ve şahsi durumlarına göre en uygun İngiltere vizesi türü belirlenmelidir. Yanlış vize türüne başvuru yapmaktan kaynaklı olarak vize reddi alınabileceği için bu adım vize başvurularında oldukça önem arz etmektedir. O nedenle başvuruyu gerçekleştirmek üzere başvuru sahiplerinin CSS Legal uzmanlarından profesyonel destek alarak başvurularını olumlu sonuç alma ihtimallerini arttırarak gerçekleştirmeleri oldukça yararlı olacaktır.

Uzmanlarımızca başvuru yapılacak vize türü, İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi olarak belirlendiyse başvuru sahibinin şahsi ve maddi imkânlarına ve başvuru yapacağı vize türünün şartlarına göre bir belge listesi oluşturarak kişiye gönderilecektir. Bu belge listesine göre belgelerin toplanmasının ardından bunların tercümelerinin yapılması, başvuru/vize ücretinin ödenmesi ve başvuru formlarının doldurularak İngiltere Vize Başvuru Merkezinden biyometrik bilgilerin (fotoğraf ve parmak izleri) ve başvuru dosyasının teslim edilebilmesi için vize randevusunun alınması işlemleri uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilecektir.

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle vize reddi almamak için titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak başvuru sahibini pek çok zarardan koruyacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış ve 2006 yılından bu yanan başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarıyla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3849 defa görüntülendi

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi Sıkça Sorulan Soruları