image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Türkiye İngiltere Konsolosluğu İstanbul Temsilciliği Vize Başvurularını Ne Kadar Sürede Değerlendirir?

Türkiye İngiltere Konsolosluğu İstanbul veya İngiltere Başkonsolosluğu, Türkiye’den yapılan vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkilerine sahiptir. Tamamlanan vize başvurularının sonuçlanma süreleri bazı etmenlere bağlı olarak değişebilmektedir.

İngiltere vizesi başvuruları doğrudan İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğuna yapılmamaktadır. Bununla birlikte Türkiye İngiltere Konsolosluğu İstanbul temsilciliği vize başvurularını kabul etme, değerlendirme ve sonuçlandırma yetkilerine sahip olan tek İngiltere temsilciliği birimidir.

Türkiye İngiltere Konsolosluğu İstanbul başvuruları aldıktan sonra başvuru sonucunun ne kadar sürede belli olacağı bazı etmenlere göre değişebilmektedir. Bu etmenlerden ilki başvurulan İngiltere vizesi türüdür. Örneğin, İngiltere Evlilik/Yerleşim Vizesi başvuruları ortalama 90 günde (3 ay/12 hafta) sonuçlanabiliyor iken bu süre İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi başvuruları için ortalama 15 gün (3 hafta) şeklindedir. Bu süreler sabit değillerdir ve İngiltere Konsolosluğunun yoğunluk oranına göre değişebilmektedirler.  Başvurular daha uzun sürelerle sonuçlanabilecekleri gibi daha kısa sürede de sonuçlanabilmektedirler. Başvuruların ortalamanın altında ya da üstünde bir süre ile sonuçlanmış olması olumlu ya da olumsuz sonuçlandığı şeklinde yorumlanmamalıdır.

Türkiye İngiltere Konsolosluğu İstanbul başvuru dosyasını aldıktan sonra başvurunun sonuçlanma süresini etkileyebilen bir diğer etmen de başvuruda öncelikli/hızlandırılmış servislerin kullanılıp kullanılmadığıdır. Başvurular esnasında başvuru sahiplerinin istemeleri veya ihtiyaç duymaları halinde ek bir ücret karşılığında kullanabildikleri öncelikli servisler başvuruların normal değerlendirme sürelerinin altında sonuçlanmasına olanak tanıyabilmektedirler. Öncelikli Servis (Priority Visa Service) kullanıldığı takdirde başvurunun sonucu 5 iş günü, Süper Öncelikli Servis (Super Priority Visa Service) kullanıldığı takdirde de 24 saat içerisinde çıkabilmektedir. Öncelikli/hızlandırılmış servislerin ne oldukları, nasıl kullanılabilecekleri ve kullanılmaları için gerekenler hakkında CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services, İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, vize başvuruları, başvuru prosedürleri, öncelikli servisler ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bu sayfa 938 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular