image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Türkiye İngiltere Büyükelçiliği Nerededir?

Türkiye İngiltere Büyükelçiliği Ankara ilinde bulunmaktadır fakat Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının doğrudan bu İngiltere temsilciliği birimine başvurarak vize başvurusunda bulunmaları, vize başvuru randevusu almaları vb. işlemleri gerçekleştirmeleri mümkün olmamaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti içerisinde birden fazla İngiltere temsilciliği birimi bulunmaktadır. Bu temsilcilikler Ankara’da bulunan Türkiye İngiltere Büyükelçiliği, İzmir’de bulunan İngiltere Konsolosluğu, Bodrum, Marmaris ve Fethiye’de bulunan İngiltere Fahri Konsoloslukları, Antalya’da bulunan İngiltere Muavin Konsolosluğu ve İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğudur.

İngiltere vizesi başvurularının yapılabilmeleri için doğrudan herhangi bir İngiltere temsilciliği birimine müracaat edilmesi mümkün olmadığından Türkiye İngiltere Büyükelçiliğine de direkt olarak müracaat edilmemektedir. Vize başvurularında kullanılan başvuru dosyaları için gerekli belgeler toplandıktan, belge tercümeleri yapılıp başvuru dosyasına eklendikten, vize harçları yatırılıp başvuru formu doldurulduktan sonra UK Visas & Immigration (İngiltere Vize ve Göçmenlik Kurumu)’un web sitesinden başvuru randevusu alınmalıdır. Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa ve Gaziantep’te başvuru merkezleri bulunmaktadır. Firmamız ile gerçekleştirilecek başvurularda uzmanlarımız başvuru sahipleri ile irtibata geçerek kendilerine en yakın başvuru merkezinden randevu alacaklardır. Vize başvuru dosyası bu randevudan önce tamamlanmalıdır. CSS & Co Legal Services ile gerçekleştireceğiniz başvurularda firmamız uzmanları başvuru sahiplerine gereken belgelerin tam bir listesini sunacaklar ve başvuru sahiplerini izlenecek prosedürler hakkında bilgilendireceklerdir.

Vize başvuru dosyaları ilgili prosedürler izlenerek tamamlanmalarının ardından başvuru sahiplerinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izleri) ile birlikte alınmış randevunun gün ve saatinde İngiltere Vize Başvuru Merkezine bizzat başvuru sahiplerince teslim edilirler. Teslim edilen başvuru dosyası hangi başvuru merkezine iletildiğinden bağımsız olarak İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilerek bu temsilcilik biriminde işlem görürler. Başkonsolosluk haricindeki temsilciliklerin vize başvurularını kabul etme, değerlendirme veya sonuçlandırma yetkileri bulunmamaktadır, yani Ankara’dan yapılan vize başvurularının Türkiye İngiltere Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmeleri mümkün değildir.

2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmeti vermekte olan CSS & Co Legal Services’in vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak iletişime geçebilir, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bu sayfa 1431 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular