image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Büyükelçiliği Ankara

İngiltere Ankara Büyükelçiliği, vize işlemlerini yürüten bir konsolosluk birimi olmayıp Ankara’dan yapılacak olan vize başvuruları belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, başvuru ücreti ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere vize başvuru dosyasının teslim edilebildiği İngiltere Vizesi Başvuru Merkezine yapılabilmektedir.

ingiltere büyükelçiliği ankara

İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan kişiler hangi şehirde yaşadıkları fark etmeksizin Ankara’ya gelerek İngiltere Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunmaları gerektiğini düşünmektedir. Ancak vize başvurularını kabul etme işlemleri İngiltere Büyükelçiliği tarafından değil evrakların tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli vize ücretinin ödenip, vize başvurusu randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vizesi Başvuru Merkezi tarafından yapılmaktadır.

CSS Legal danışmanları tarafından başvuru sahibine sağlanacak olan ve kişinin şartları ile İngiltere’ye gidiş amacına uygun olarak başvuruları için hazırlanması gereken belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, bunların tercümelerinin yaptırılıp, bütün formların doldurulup, vize/başvuru ücretlerinin ödenmesinden ve bütün bu işlemlerin tamamlanmasından sonra parmak izi ve fotoğrafınızın alınması yani biyometrik bilgilerin alınmasını sağlamak ve önceden hazır hale getirilmiş olan başvuru dosyasının İngiliz Konsolosluğu’nda incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak için teslim edilmesi ve kişiye en yakın başvuru merkezinden randevu almak ve bu randevu gün ve saatinde hazır olan başvuru dosyasını İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim ettikten sonra başvuru gerçekleştirilebilir. İngiltere Vizesi Başvuru Merkezi, Türkiye’de 7 ilde bulunmaktadır. Bu iller; Ankara, İstanbul, Adana, Antalya, Bursa, Gaziantep ve İzmir’dir. Türkiye’den İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan başvuru sahipleri bu 7 merkeze müracaat edebilirler.  Müracaat etmeden önce uzmanlarımızla iletişime geçerek diğer vize işlemlerinde de olduğu üzere randevu alınması konusunda da profesyonel destek alınabilmektedir.

Vizesi başvuru merkezlerine verilen başvuru dosyaları İstanbul İngiltere Başkonsolosluğuna iletilir. Yani Ankara’daki İngiltere Büyükelçiliği vize başvuru dosyalarını değerlendirilmesi ve sonuçlandırılmasında faaliyet göstermemektedir. İngiltere Büyükelçiliği vize ile ilgili hiçbir işlem yürütmemekte, yalnızca diplomatik bir takım faaliyetlerde bulunmaktadır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2873 defa görüntülendi

İngiltere Büyükelçiliği Ankara Sıkça Sorulan Soruları