image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Nasıl İngiltere Vatandaşı Olunur?

Nasıl İngiltere vatandaşı olunur, sorusuna yanıt arayan bireyler başvuru şartlarını sağladıkları sürece vatandaşlık alma ihtimallerini artırmaktadır. İngiltere vatandaşlığı için gerekli şartların ve evrakların neler olduğunu öğrenmek için CSS Legal uzmanlarına danışabilirsiniz.

Nasıl İngiltere vatandaşı olunur, sorusuna yanıt arayan bireyler birtakım şartları sağlamaları gereklidir. Bu şartları sağlayan ve başvurusunda evraklarıyla kanıtlayan bireyler İngiltere vatandaşlığı alabilecektir.

Nasıl İngiltere vatandaşı olunur, nasıl İngiltere vatandaşlık belgesi alınır gibi sorular kafasını karıştıran bireylerin için başvuru gerekli belgeleri İngiliz vatandaşıyla evli olup olmamaya göre değişmektedir. İngiltere vatandaşı olmak isteyen İngiliz vatandaşıyla evli bireyler; başvuru tarihinde dahil olmak üzere son 3 yıldır İngiltere’de ikamet ediyor olmak, partneriyle evliliğinin veya birlikteliğinin gerçek olduğunu kanıtlayabiliyor olmak, İngiltere’de yaşam (Life in the UK) sınavını başarıyla geçmiş olmak, dil yeterliliğine sahip olmak vb. şartların sağlanması gereklidir. Başvuru sahipleri İngiltere vatandaşı olmak için bu şartların sağlandığını; evlilik cüzdanı, B1 seviyesinde ve üzerinde dil belgesi, İngiltere’de son 3 yıldır yaşadığı yerlerin adres bilgileri, pasaport bilgileri vb. gibi evraklar ile kanıtlayabilecek ve vatandaşlık başvurusunun onaylanma ihtimalini artıracaktır. İngiltere vatandaşlığına başvuru yapmak isteyen İngiliz vatandaşıyla evli olmayan bireyler için; son 5 yıldır 450 günden fazla İngiltere sınırları dışında bulunmuyor olmak, adli sicil kaydının temiz olması, yeterli konaklama imkanlarının olduğuna dair belgeler, daha önceki pasaport ve seyahat bilgileri vb. olarak örneklendirilen bu evraklar başvuru dosyasına koyularak Kasım 2018 tarihinden itibaren başvuru sahipleri, vatandaşlık başvurularını İngiltere’de açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezinde (UKVCAS) yapabilecektir. Başvuru şartlarından biri veya birkaçını sağlamayan bireyler vatandaşlık başvuru reddi alacak ve yeniden evraklarını toparlayıp aynı masrafları harcayarak, aynı maddi sıkıntılar ve manevi zorluklar yaşayarak başvuru yapmasına sebep olacaktır.

İngiltere vatandaşlığı başvurularında böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız CSS Legal uzman danışmanlarından profesyonel destek alınması başvuru sürecinde ve gerekli şartların neler olduğunu öğrenip evrakların toparlanması sayesinde bireylerle büyük kolaylıklar sağlayacaktır. CSS Legal uzmanları başvuru sürecini başından sonuna kadar takip ederek başvurunun olumlu sonuçlanmama ihtimallerini tespit edip ortadan kaldırarak vatandaşlık alma ihtimalini artırmaktadır.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda daha fazla bilgi almak isteyenler göçmenlik hukuku ve İngiltere vatandaşlığı ve başvuruları konusunda uzman CSS & Co Legal danışmanlarından destek alabilirler.

CSS & Co Legal Services Müşavirlik ve Danışmanlık Şirketi İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle 2006 yılından beri hizmet vermeyi sürdürmektedir.

İngiltere vatandaşlık sınav soruları neler olabilir, Life in the UK sınavı hakkında nereden bilgi edinebilirim gibi sorular kafanızı kurcalıyor ise CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 830 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular