image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu Vize Başvurularını Ne Kadar Sürede Değerlendirmektedir?

İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu Türkiye içerisinden gerçekleştirilen İngiltere vizesi başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisine sahiptir. Tamamlanan başvuruların değerlendirilme süreleri başvurulan vize türüne, başkonsolosluğun yoğunluk oranına vb. etmenlere bağlı olarak değişebilmektedir.

İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu Türkiye içerisinde bulunan İngiltere temsilciliği birimleri arasında vize başvurularını kabul etme, değerlendirme ve sonuçlanma yetkisine sahip olan tek temsilciliktir.

İngiltere vizesi başvuru süreci gerekli belgelerin toplanması, belge tercümelerinin yapılması, başvuru formunun doldurulmasının ardından tamamlanacak olan başvuru dosyasının firmamız aracılığı ile yapılacak başvurularda uzmanlarımız ile iletişim halinde alınacak olan randevunun gün ve saatinde başvuru sahibinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izleri) ile birlikte İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru sahipleri tarafından teslim edilmesi ile yapılmaktadır.

İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu vize başvurularını değerlendirmeye aldıktan sonra başvurunun ne kadar sürede sonuçlanabileceği çeşitli etmenlere bağlı olarak değişebilmektedir. Bu etmenlerden ilki başvurulan İngiltere vizesi türüdür. İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi başvuruları ortalamada 3 hafta (15 iş günü) içerisinde sonuçlanabiliyorlarken İngiltere Evlilik/Yerleşim Vizesi başvurularının ortalama sonuçlanma süresi 3 ay (12 hafta/90 iş günü) şeklindedir. Bu süreler sabit değillerdir ve başvuruların daha kısa ya da daha uzun sürelerle sonuçlanmaları mümkün olabilmektedir. İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu yoğunluk yaşıyor ise başvuruların sonuçlanması gecikebileceğinden dolayı başvuruların sonuçlanmasının ortalamadan daha az ya da daha fazla süre alması başvuruların başarılı ya da başarısız olduğu şeklinde yorumlanmamalıdır.

İngiltere vizelerinin sonuçlanma süreleri aynı zamanda öncelikli/hızlandırılmış servislerin kullanılıp kullanılmadığına göre de değişebilmektedir. Bu servisler başvuruların daha hızlı sonuçlanmasına olanak tanıyabilmektedirler. Öncelikli Servis (Priority Visa Service) başvuruların 5 gün, Süper Öncelikli Servis (Super Priority Visa Service) ise 24 saat içerisinde sonuçlanmalarına olanak tanımaktadır. Öncelikli servislerin ne oldukları, ne gibi imkanlar sundukları ve nasıl kullanılabilecekleri hakkında CSS Legal vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006'dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtası ile firmamız uzmanları ile irtibata geçebilir, İngiltere vizesi başvuruları, göçmenlik kuralları ile ilgili her konuda detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 789 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular