image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu Tel Numarası İle Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu tel numarası aranarak vize başvuru randevusu almak, vize başvurusunda bulunmak vb. işlemler gerçekleştirilememekle beraber İstanbul’da İngiltere Vize Başvuru Merkezi olması sebebiyle başvuruların yapılması mümkün olabilmektedir.

İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu tel numarası üzerinden vize başvuru randevusu alınması mümkün değildir, yani telefon veya benzer iletişim bilgileri kullanılarak İngiltere temsilciliği birimlerine direkt müracaat edilmesi mümkün olmamaktadır. Vize randevuları UK Visas & Immigration (İngiltere Vize ve Göçmenlik Kurumu)’un resmî web sitesinden alınabilirler. Başvuru sahipleri başvurularında CSS Legal’i tercih etmeleri durumunda firmamız uzmanları tüm diğer başvuru işlemlerinin yanı sıra kendileriyle iletişime geçerek başvuru randevusunu da alacaklardır.

İngiltere vizesi başvuruları da İngiltere temsilciliği birimlerine direkt olarak müracaat edilmesi ile yapılmamaktadır. Vize başvurularının yapılabilmesi için sunulması gereken evraklar ve izlenmesi gereken prosedürler vardır. Başvuru sahiplerinin firmamız uzmanları ile irtibata geçerek danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmaları halinde firmamız uzmanları gereken evrakların tam bir listesini takdim edecek ve başvuru sahiplerini izlenecek prosedürler hakkında bilgilendireceklerdir.

İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu Türkiye’den yapılan başvuruları değerlendirme yetkisine sahip olan tek İngiltere temsilciliği birimidir. Vize başvuruları Ankara’da bulunan İngiltere Büyükelçiliği, İzmir’de bulunan İngiltere Konsolosluğu, Antalya’da bulunan İngiltere Muavin Konsolosluğu veya Marmaris, Fethiye ve Bodrum’da bulunan İngiltere Fahri Konsoloslukları tarafından değerlendirilemez. Bununla birlikte İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu tel numarası aranarak vize başvurularının takip edilmesi, yani sonuçlarının öğrenilmesi de mümkün olmamaktadır. Vize başvurularının sonuçları, başvuruda kullanılan pasaport ve diğer belgeler İngiltere temsilciliği birimlerinden değil başvurunun yapıldığı İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınabilmektedir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmıştır. İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS Legal’in vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere vizeleri ve göçmenlik kuralları hakkında her konuda detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 1023 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular