image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere de Vatandaşlık Tanımı Neleri İçerir?

İngiltere’de vatandaşlık tanımı, Birleşik Krallık’ta yaşamını sürdürmek isteyen herkesin merak ettiği bir konu olmayı sürdürmektedir. İngiltere vatandaşlığını sonradan kazanan bireylerle doğuştan İngiltere Vatandaşı olan bireylerin hakları ve yükümlülükleri aynı olmakla birlikte başvuru yaparak İngiltere vatandaşı olmak isteyen bireyler CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilecektir.

İngiltere’de vatandaşlık tanımı, İngiltere’deki bireylerin ortak hak ve yükümlülüklerini içermektedir. İngiltere vatandaşlığı sahibi bireyler oy kullanma, ülkeye serbestçe girip çıkma, vize sahiplerinin aksine istediği kadar yurtdışında bulunabilme, yatırım yapma, taşınmaz varlıklar alıp satma, Birleşik Krallık kanunlarına uyma gibi çeşitli hak ve yükümlülüklere sahip olacaktır.

İngiltere’de vatandaş olmak isteyen bireylerin İngiltere vatandaşlığının bir hak olmamakla birlikte vatandaşlık başvuru reddine itiraz edilemeyeceğin bilmesi gereklidir. İngiltere vatandaşlık başvuru reddi alan bireylerin başvuru işlemlerini yeniden yapması gerekmektedir.

İngiltere’de vatandaşlık sahibi olabilmek için belirli şartları sağlıyor olmak gereklidir. Bu şartlardan bazıları şöyle sıralanabilir: adli sicil kaydının temiz olması, belirli bir süre İngiltere’de yaşamış olması, yeterli konaklama imkanlarının bulunması, 5 yıl İngiltere’de yaşamının sonunda sürekli oturum almış olması, İngiltere’de yaşadığı süre boyunca belirli sürelerde İngiltere dışında bulunmamış olması vb. Başvuru evraklarını dosyasına koyarak biyometrik bilgileriyle birlikte İngiltere’de açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezine başvurusunu yapan bireylerin sonucu ortalama 6 ay içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre değişkenlik gösterebilir. Başvuru sonucu olumlu olan bireylere İngiltere İçişleri Bakanlığı vatandaşlık yemin töreni daveti yollayacaktır. Bu davet mektubu ellerine ulaşan bireyler 3 ay içinde yemin törenini düzenlemesi gerekir. Yemin töreni düzenlemeyen veya yemin töreni için İngiltere’deki yerel yöneticilerle iletişime geçerek tarih belirleyip seremonisine gelmeyen bireylerin vatandaşlık başvuru onayı iptal olacaktır. Bunu üzerine bireyler itiraz yolları kapalı olduğu için başvurusunu yeniden yapmak zorunda kalacaktır. Böyle bir durumla karşılaştıysanız CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçerek danışabilirsiniz.

İngiltere’de vatandaşlık tanımı, İngiltere vatandaşlık başvurusu prosedürlerini ve şartlarını eksiksiz uygulayarak vatandaşlık başvurusu olumlu olan ve yemin töreni için davet mektubu ellerine ulaştıktan 90 gün içinde törenini düzenleyerek vatandaşlık belgesini alan bireyler için geçerli olacaktır. Artık İngiltere vatandaşı olarak İngiliz pasaportu sahibi olabilir, sağlık hizmetlerinden ve sosyal haklardan yararlanabilir, doğuştan İngiliz vatandaşı olan bireyle aynı haklara sahip olarak Birleşik Krallık sınırları içerisinde yaşayabilirsiniz.

İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunmak isteyen ve İngiltere vatandaşlık şartlarını öğrenmek isteyen bireyler CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçerek bilgi alabileceklerdir.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda daha fazla bilgi alarak İngiltere’de vatandaşlık tanımının içeriğini öğrenmek isteyen bireyler uzman CSS & Co Legal danışmanlarından destek alabilirler.

Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle CSS & Co Legal Services Müşavirlik ve Danışmanlık Şirketi İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında 2006 yılından beri hizmet vermektedir.

İngiltere’de vatandaşlık tanımı neleri kapsamaktadır, İngiltere vatandaşlık başvurusu nasıl yapabilirim, Vatandaşlık sahibi olduktan sonraki haklarım nelerdir gibi sorular kafanızı kurcalıyor ise CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 1216 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular