image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere de Vatandaşlık Hak Ve Yükümlülükleri Nelerdir?

İngiltere’de vatandaşlık başvurusunda bulunup vatandaşlık alan bireyler hak ve yükümlülüklerinin neler olduğunu, konusunda uzman CSS Legal profesyonel danışmanlarından öğrenmek için iletişime geçebilirler.

İngiltere’de vatandaşlık statüsü kazanmak oldukça zor ve meşakkatli bir yoldur. İngiltere vatandaşı olmak için belirli şartları sağlıyor olmak ve başvuru prosedürlerini uygun şekilde yerine getirmiş olmak gereklidir. İngiltere vatandaşlık başvuru formunu doldurup başvuru ücretini yatıran bireyler başvuru için gerekli evrakları toparlayarak başvuru dosyasına koymalı ve Kasım 2018 tarihinden itibaren vatandaşlık başvurularını İngiltere’de açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezine yapabileceklerdir.

Bu şartlar başvuru sahiplerinin İngiliz vatandaşıyla evli olup olmamasına göre değişiklik göstermektedir. İngiliz vatandaşı ile evli olmayan bireyler: iyi karakterli olmak, adli sicil kaydının temiz olması, İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office) tarafından geçerliliği kabul edilen sınavlardan en az B1 düzeyinde sonuç almış olmak, gibi şartları yerine getirmelidir. İngiltere vatandaşı ile evli olan kişiler için başvuru şartları; başvuru tarihinde hala evli olmak, son 3 yıldır Birleşik Krallık’ta yaşıyor olmak, son 3 yıldır göçmenlik kurallarını ihlal etmemiş olmak vb. olarak örneklendirilebilir. İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunmak isteyen ve İngiltere vatandaşlık şartlarını öğrenmek isteyen bireyler CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçerek bilgi alabileceklerdir.

İngiltere’de vatandaş olmak isteyen bireylerin belirli hususları da bilmesinde fayda vardır. Bu hususların en önemlilerinden biri, İngiltere vatandaşlığı bir hak olmamakla birlikte vatandaşlık başvuru reddine itiraz edilememesidir. İngiltere vatandaşlık başvuru reddi alan bireylerin başvurusunu yeniden yapması gerekmektedir.

İngiltere’de vatandaşlık hak ve yükümlülükleri, başvurusu olumlu sonuçlanan en geç 3 ay içerisinde yemin törenini düzenleyerek vatandaşlık belgesini alan her birey için aynen geçerlidir. Oy kullanma, istediği zaman ülkeye girip çıkma, yatırım yapma veya taşınmaz varlıklar alıp satma, Birleşik Krallık kanunlarına uyma gibi doğuştan İngiliz vatandaşı olan bireylerle aynı hak ve yükümlülüklere sahip olacaktır.

CSS & Co Legal Services 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle danışmanlık hizmeti veren bir şirkettir.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar ve İngiltere’de vatandaşlık sahibi olabilmek hakkında tüm sorularınız için CSS Legal uzman danışmanlarıyla CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla irtibata geçerek yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Bu sayfa 781 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular