image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Oturum Vizesi Nasıl Alınabilir?

İngiltere’de oturum vizesi alınabilmesi için başvuru sahiplerinin sağlamaları gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartların ne oldukları ve nasıl sağlanabilecekleri hakkında CSS Legal uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

İngiltere’de oturum vizesi alınabilmesi için başvuru sahiplerinin izleyebilecekleri iki yol mevcuttur. Bunlardan ilki, başvuru sahiplerinin geçici oturum izni niteliğinde bir İngiltere vizesi almalarıdır. Örneğin, tüm İngiltere Evlilik/Yerleşim Vizesi türleri geçici oturum izni niteliği taşımaktadır. Bu kapsamda yer alan vizelerden birisine sahip olanlar vizelerinin şartlarına bağlı olarak İngiltere’de ikamet edebilir. Geçici oturum izni niteliğindeki vizeler hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’de oturum vizesi olarak yerleşim kapsamlı vize alınması durumunda kişilerin sürekli oturum izni başvurusunda bulunabilmek için belirli süre ile İngiltere’de ikamet etmiş olmaları gerekmektedir. Sürekli oturum izni alındığı takdirde kişilerin vize uzatması gibi işlemlere gereksinim duymaksızın süresiz olarak İngiltere’de ikamet etme hakları olmaktadır. İngiltere süresiz oturum izni başvurularının yapılabilmeleri için başvuru sahiplerinin başvuru öncesinde vize türüne göre değişebilen süre ile İngiltere’de bulunmuş olmaları gerekmektedir. İngiltere vizesi türleri ve bu türlerin sürekli oturum izni başvuruları için sahip oldukları süre gereksinimleri hakkında firmamız uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bazı İngiltere Evlilik/Yerleşim Vizesi türleri alındıkları takdirde vize sahiplerine doğrudan sürekli oturum izni sağlamaktadırlar. 18 yaş altı çocuklar (Çocuklar İçin İngiltere Yerleşim Vizesi) ve 65 yaş üstü ebeveynler (Ebeveynler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi) İngiltere Yerleşim Vizesi başvurularının başarılı olması durumunda süresiz oturum izni sahibi olmaktadırlar. İngiltere Yerleşim Vizesi kapsamındaki vize türlerinin hangilerinin bu hakkı sağlayabildiği hakkında firmamız uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan başvuru sahiplerine hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak firmamız uzmanları ile irtibata geçebilir, İngiltere’de oturum vizesi başvuruları, yerleşim kapsamlı vizeler, bu vizelerin sundukları haklar ve göçmenlik kuralları hakkında her konuda detaylı bilgi edinebilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bu sayfa 898 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular