image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi, 18 yaş altındaki çocukların ebeveynlerinin her ikisiyle ya da yalnızca biriyle beraber İngiltere'ye yerleşebilmesi amacıyla başvurulabilen bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere’de süresiz oturum sahibi ya da İngiliz vatandaşı olarak yaşayan kişilerin 18 yaş altındaki çocuklarını Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi alarak İngiltere’ye yerleşmek amacıyla götürmeleri mümkündür. Bu kişilerin çocuklarının evlilik içerisinde doğmuş olması şartı bulunmaz. Yani nikâhsız birlikteliklerden olan çocuklar, üvey çocuklar ve evlatlıklar da yerleşim kapsamlı başvuru yapabilmektedir.

18 yaş altında bulunan çocuklar ebeveynlerinin her ikisiyle veya sadece biriyle beraber İngiltere’ye yerleşebilir. Sadece bir ebeveyn ile İngiltere’ye yerleşilmek üzere vize başvurusu yapılacaksa diğer ebeveynin izninin olduğuna dair bir muvafakatnamenin başvuru dosyasında başvuru için gerekli olan diğer belgelerle birlikte yer alması gerekir. Buna ek olarak anne ve babalarının evli olma şartı bulunmamaktadır. Yani evli çiftler, evli olmayan çiftler, nişanlılar, boşanmış çiftlerden olan çocuklar hiçbir ayrım olmaksızın İngiltere yerleşim vizesi başvurusu yaparak İngiltere’ye yerleşebilirler.

çocuk yerleşim

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunda aranan şartlar içerisinde en önemli şart olarak aile bağlarının korunması şartı bulunmaktadır. Bu bağı nüfus cüzdanı, nüfus kayıt örneği vb. belgelerle ispatlamak mümkün olabilecektir. Buna ilaveten bu başvurularda Birleşik Krallık’taki ebeveyn ile çocukların iletişimleri ile maddi-manevi bağlarının devam ettiğinin de ispat edilmesi şarttır.

Aile bağlarının ispatlanmasından sonra maddi şartın yerine getirildiğini ispat edebilmek gerekir. Tüm yerleşim vizesi başvurularında olduğu gibi minimum geçinme şartı çocuklar için de sağlanabilmelidir. Tek başına İngiltere’deki annesinin veya babasının yanına yerleşecek çocuk için minimum geçinme şartı £ 18.600.00 gelir veya £ 62.500.00 seviyesindeki nakit birikimdir. Başvuruyu annesiyle, babasıyla ya da kardeşleriyle yapan çocuklarda ise her bir aile bireyi için gösterilmesi gereken maddi yeterlilik artacaktır. Başvuruda hangi miktarda maddi yeterliliğin sağlanması gerektiğine dair bilgiyi başvurusunu CSS Legal ile gerçekleştiren kişiler uzmanlarımızdan öğrenebilirler.

Yerleşim kapsamlı bu vize başvurularında Birleşik Krallık’ta kalınacak yere dair belgelerin de başvuru dosyasına konması gerekir. Çünkü İngiltere’ye gidecek olan çocuğun aile yaşamına uygun şart ve büyüklükte bir yerde kalması gerekir. Kalınacak yerin aile yaşamına uygun olup olmadığına dair bilgilendirme firmamız uzmanları tarafından yapılacaktır.

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunda belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ödemelerinin yapılıp, vize randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine dosyanın teslimi sonrasında olumlu sonuç alınması sonucu verilen vize süresiz oturum iznini içermektedir. Yani çocuklar İngiltere’ye ilk gelirken süresiz oturum ile yerleşirler ve bu sayede uzatma başvurusu veya sürekli oturum izni başvurusu yapmalarına gerek bulunmaz.

İngiltere vizesi başvurularının oldukça zor olumlu sonuç alınabilen vize başvurularından olduğu herkesçe bilinen bir gerçektir. Ayrıca vize kategorilerinden biri olan bu yerleşim kapsamlı vize türüne başvuru yapacak kişiler bilmelidir ki bu başvurular oldukça karmaşıktır. Buna ek olarak başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahipleri daha en başından başvurularını CSS & Co Legal Services danışmanları ile gerçekleştirerek eksiksiz bir başvuru yapabilir ve pek çok zarardan kendilerini koruyabilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ilee başvuru sahiplerine profesyonel destek sağlayan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 8582 defa görüntülendi

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları