image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi

İngiltere’de sürekli oturum izni ya da İngiliz vatandaşlığına sahip kişiler, 65 yaşın üstündeki ebeveynlerini yanlarına getirebilmek üzere Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapabilirler.

İngiltere’de yerleşik olan yani İngiltere süresiz oturum iznine sahip olan ya da İngiltere vatandaşlığına sahip olan kişilerin 65 yaşın üstünde bulunan anne ve babalarını İngiltere’ye Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi alarak getirebilmeleri mümkündür. Yani bu vizeye yapılan başvularda İngiltere’deki evladın İngiltere vatandaşı ya da İngiltere’de sürekli oturum iznine sahip olduğunu gösterebilmesi gerekmektedir.

Bu İngiltere yerleşim vizesine başvuru yapabilmek için bu ebeveynlerin 65 yaşından büyük anne ve/veya baba olması gerekmektedir. 65 yaşın altındaki anne babaların ise doğrudan yerleşim hakkı bulunmamaktadır ve Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapabilmektedir. 

ebeveynler

Anne ve baba beraber başvuru yaparak Birleşik Krallık’ta yerleşik veya vatandaş olan çocuklarının yanına yerleşmek isterlerse sadece birinin 65 yaşından büyük olması bu yerleşim kapsamlı vize başvurusu için yeterli olmaktadır. Ancak anne veya baba eşi vefat ettiği ya da ayrılmış oldukları için tek başına başvuru yapacaksa bu kişinin 65 yaşından büyük olması gerekmektedir.

Bu İngiltere yerleşim vizesi başvurularında anne ve/veya baba yaşadıkları ülkede İngiltere’deki çocuklarının yanına yerleşmekten daha iyi imkânlara sahiplerse ya da hâlihazırdaki durumları çok da kötü değilse başvurunun reddedilebileceği hususuna çok dikkat edilmelidir.

Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurularında standart bir maddi yeterlilik şartı bulunmamaktadır. Yani eşler ve çocuklarda yerine getirilmesi gereken maddi şart bu İngiltere yerleşim vizesinde yoktur. Yalnızca İngiltere’deki evlatların devlet yardımı almaksızın geçinebilmeleri ve anne babaları geldikten sonra da ne kendileri ne de anne babaları için devlet yardımına ihtiyaç duymayacaklarını göstermeleri yeterli olmaktadır.

Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu olumlu sonuçlanan anne ve/veya babalara verilen İngiltere vizesi süresiz oturum niteliğinde olması nedeniyle ilerleyen zamanlarda Birleşik Krallık’ta uzatma ihtiyacı bulunmamaktadır.

İngiltere vizesi başvurularının dünyada olumlu sonuç almanın en zor vize başvuruları olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Dolayısıyla İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvurularında olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Danışmanlık almak genellikle olumlu sonuç alınması ihtimalini arttırabilmeyi sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de itiraz başvurusunu inceleyecek olan vize memurlarınca haklı gerekçelerin tespit edilmesiyle sonucun olumluya çevrilebilmesi için de faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services’in Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 7814 defa görüntülendi

Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları