image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Çalışma İzni Almak İçin Ne Yapmalıyım?

İngiltere'de çalışma izni almak için başvurulması gereken vize türleri, bu vize türlerinin sunduğu haklar ve sahip oldukları kısıtlamalar hakkında bilgi almak için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere'de çalışma izni almak için çeşitli vize türlerine başvuru yapılabilmektedir. Dikkat edilmesi gereken husus, İngiltere Çalışma/İş Vizesi haricindeki vize türlerine yapılacak başvuruların birincil amacının İngiltere'de çalışmak olmamasıdır. Örneğin, yerleşim kapsamlı vizelerin (İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi türlerinin) çoğu vize sahiplerine çalışma hakkı tanımaktadır, fakat bu vize türlerine yapılan başvurular kişinin İngiltere'de çalışabilmesi için değil İngiltere'de yerleşik hayat kurması için verilebilmektedir.

Vize başvuru amacı, İngiltere'de çalışmak olanların İngiltere'de çalışma izni almak için İngiltere Çalışma/İş Vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. İngiltere İş Vizesi kapsamındaki vizeler vize sahibinin belirli bir işveren için çalışmasına olanak tanımaktadırlar. Bu noktada göz önünde bulundurulması gereken hususlardan birisi çoğu çalışma kapsamlı vize türünün belirli bir işveren adına ve bazen de yalnızca belirli iş dallarında çalışma hakkı tanıyor olmasıdır. Çoğu iş vizesi başvurusunda başvuru dosyasında İngiltere'de bulunan işveren tarafından çıkartılabilecek olan Sponsorluk Sertifikası (CoS-Certificate of Sponsorship) bulunmak durumundadır ve vizenin alınması durumunda vize sahibi sadece bu sertifikayı çıkartmış olan işveren için çalışabilecektir. İngiltere Çalışma/İş Vizesi başvuru süreçleri, vize başvuruları esnasında gerekli belgeler ve çalışma kapsamlı vizelerin kısıtlamaları hakkında CSS Legal uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kişilerin bir işveren adına çalışmak yerine kendi işlerini kurmayı amaçlamaları durumunda başvurabilecekleri ve sahiplerine geniş haklar sunan İngiltere vizesi türü İngiltere Ankara Antlaşması İş Kurma Vizesidir. Bu vizenin sahipleri İngiltere'de serbest meslek sınıfında iş kurma hakkı kazanmaktadır. Bu vize kategorisine dahil olan bir diğer vize türü ise İngiltere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesidir. Bu vize türüne 1 yıl boyunca sürekli olarak bir işveren için çalışmış kişiler çalışmaya devam etmek için başvurulabilmektedir. İngiltere Ankara Antlaşması Vizesinin sunduğu haklar, bu vize türüne yapılacak başvuruların gereksinimleri ve süreçleri hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilir, firmamız aracılığı ile başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006'dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır. İngiltere vizesi türleri, İngiltere Ankara Antlaşması Vizeleri, İngiltere’de çalışma izni almak, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında her konuda detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1155 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular