image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Yeşil Pasaport ile Başvurularda Hangi Belgeler Gereklidir?

İngiltere Yeşil Pasaport sahibi bireylere vize başvurularında extra bir kolaylık sağlamamaktadır. İngiltere vizesi almak isteyen yeşil pasaport sahipleri başvuruları için gerekli belgeler listesini CSS Legal uzman danışmanlarından elde edebilir.

İngiltere Schengen alanına dahil olmadığı için İngiltere’ye seyahat etmek için vize başvurusunda bulunmak gereklidir. İngiltere vize başvurularında belirli prosedürleri uygulamalı ve bireyler başvuracağı vize türünün gerektirdiği şartları sağlamalıdır. İngiltere vatandaşlık için gerekli evraklar listesi bireylerin yaşam standartlarına ve başvurduğu vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bunlara örnek olarak eğer birey lise, lisans, yüksek lisans gibi eğitimler amacıyla İngiltere’ye gitmek istiyor ise öğrenci belgesi, daha önceki öğrencilik bilgileri, İngilizce dil bilgisi puanları, İngiltere’ye gittiği zaman geçimini sağlayabileceği bir miktar paranın banka hesabında bulunuyor olması vb. gibi gerekli evraklar listelenebilir. Bireylerin yaşam şartlarının uygun olup olmamasına göre değişen başvuru için gerekli evraklardan biri de maddi yeterlilik evrakları olmaktadır. Bireylerin maddi yeterlilikleri İngiltere’de yaşamaya yetmeyecek ise bireye sponsor olabilecek kişi veya kurumların bilgileri, maddi yeterliliklerini gösteren belgeler vb. belgeler başvuru dosyasına eklenebilir. İngiltere Yeşil Pasaport sahibi bireyler için gerekli evraklara ek olarak; bireyin Türkiye’deki bir kamu kuruluşundan emekli olduğunun veya resmi bir devlet dairesinde halen çalışıyor olduğunu gösterir belge, ailesi veya bağımlıları ile ilgili bilgiler vs. olarak örneklendirilebilir. İngiltere Yeşil Pasaport sahibi evrakları için gerekli belgelerin tamamının neler olabileceği ve başvuru prosedürleri hakkında detaylı bilgiyi CSS Legal uzman danışmanlarından elde edebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir şirkettir.

İngiltere Yeşil Pasaport sahibi bireyler için vize alma zorunluluğu bulunduruyor mu, İngiltere yeşil pasaport sahibi bireyler hangi belgeleri başvuru dosyasına koymalı gibi soruları bulunan bireyler CSS Legal İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, İngiltere vize başvuru işlemlerine zaman kaybetmeden başlatabilirler.

Bu sayfa 793 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular