image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Yerleşim Vizesi Alanlar Hangi Haklara Sahip Olmaktadır?

İngiltere Yerleşim Vizesi alanlar İngiltere’de eğitim görme ve çalışma gibi bazı haklara sahip olabilmektedir. İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizelerinin vize sahiplerine sundukları haklar hakkında CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi kapsamındaki vizeler, İngiltere’de sürekli oturum izni sahibi veya İngiltere vatandaşlığı sahibi olarak bulunan kişilerin aile üyeleri tarafından başvurulabilecekleri İngiltere vizeleridir.

İngiltere Yerleşim Vizelerinin çoğu vize sahiplerine İngiltere’de eğitim görme ve çalışma hakkı tanımaktadır, fakat bazı durumlarda bu haklarının kısıtlanması da söz konusu olabilmektedir. Örneğin, Çocuklar İçin İngiltere Yerleşim Vizesi veya Evlat Edinilmiş Çocuklar İçin İngiltere Yerleşim Vizesi kategorilerinde İngiltere’de bulunan ailenin 18 yaşını doldurmamış öz veya üvey çocukları başvurabilmektedir. Vize alındığı takdirde mevzubahis çocukların çalışma hakkı elde edebilmeleri için 16 yaşlarını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Yerleşim kapsamlı vizelerin sundukları haklar ve sahip oldukları kısıtlamalar hakkında firmamız uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi alanlar bazı şartlara bağlı olarak toplamda 5 yıl süreyle İngiltere’de bulunmaları durumunda sürekli oturum izni başvurusunda bulunabilmektedir. Sürekli oturum izni, kişilerin vize uzatması vb. işlemlere gerek duymadan İngiltere’de bulunmalarına olanak tanımaktadır. Bu duruma istisna teşkil eden İngiltere Yerleşim Vizesi kategorisi İngiltere’de siyasi sığınma (iltica) veya insani koruma hakkı ile bulunmasına izin verilen kişilerin aile üyeleri tarafından başvurulabilecek olan İngiltere Aile Birleşimi Vizesidir. Bu vize kapsamında İngiltere’de bulunan kişilerin sürekli oturum izni almaları toplamda 10 yıl süre ile İngiltere’de bulunarak, yani uzun süreli ikamet (long residence) sayesinde mümkün olabilmektedir. Sürekli oturum izni başvuruları ve bu başvuruların ön koşulları hakkında firmamız uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan başvuru sahiplerine hizmet veren bir danışmanlık şirketidir. 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS Legal danışmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir, İngiltere Yerleşim Vizesi, bu vize türünün sunduğu haklar, İngiltere vizeleri, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında her konuda detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 842 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular