image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi

İngiltere'de siyasi sığınma (iltica) veya insani koruma ile bulunan kişilerin ailelerini yanlarına getirmek için başvuracakları İngiltere vizesi türü İngiltere Aile Birleşimi Vizesidir.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi başvuruları İngiltere’de bulunan kişinin siyasi sığınma (iltica) veya insani koruma talebi ile İngiltere’de kalışına izin verilmesinden sonra kendisi ile birlikte ailesinin de İngiltere’de yaşamasını isteyenler için söz konusudur. Bunun dışındaki hallerde İngiltere’ye yerleşebilmek için İngiltere yerleşim vizesi türlerine başvuruda bulunmalıdır.

İngiltere’de siyasi sığınma veya insani koruma altında kalan kişilerin aileleri ancak bazı şartları sağladıkları takdirde İngiltere’de bulunan bu kişinin yanına gelebilir ve hayatlarına İngiltere’de devam edebilirler. İngiltere Aile Birleşimi Vizesi başvurusu için öncelikli şart, İngiltere’de bulunan kişinin tam mülteci statüsünde veya insani koruma kapsamında olmasıdır. Mülteci veya insani koruma kapsamına alınmış kişinin ancak evli eşi veya partneri ile 18 yaşın altındaki çocuklar ve bu mülteci veya insani koruma altına alınmış olan kişinin yükümlülüğü altında bulunan kişiler bu vizeye başvuru yapabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunmaktadır; bu başvurularda evliliğin İngiltere’de bulunan eşin İngiltere’ye gitmesinden önce gerçekleşmiş olması şartı aranmaktadır. Yani İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurularında bakılmayan şart bu vize başvurusu için önem arz eder. Kişi siyasi sığınma ya da insani koruma gibi bir statü kazandıktan sonra evlendiyse İngiltere dışındaki eş bu vizeye başvuru yapamayacaktır.

İngiltere’de mülteci olarak bulunan veya insani koruma altına alınmış kişinin aile bireyleri eğer birlikte yaşama niyetlerini de inandırıcı şekilde ortaya koyabilirlerse bu İngiltere vizesi için başvuruda bulunabilirler.

aile birleşimi

Bu noktada İngiltere Aile Birleşimi Vizesi’nin İngiltere yerleşim vizesinden önemli bir farkı bulunmaktadır. Bu vizede İngiltere yerleşim vizesinde olduğu gibi İngiltere’de bulunan kişinin yanına getirmek istediği aile üyelerine devlet sosyal yardımlarına muhtaç olmaksızın bakabileceğini, kalacak yer ayarlayabileceğini ve bütün giderlerini karşılayabileceğini ispat etmesi zorunlu değildir.  Bu durdum da başvuru sahiplerine çok büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Birleşik Krallık’ta mülteci olarak bulunan veya insani koruma kapsamında kalma izni almış olan şahsın burada yaşamaya devam etmek için yapacağı bütün başvuruları aile birleşimi ile İngiltere’ye gelen aile üyeleri de yapabilmektedir. Türkiye’den ve İngiltere’den yapılan tüm aile birleşimi başvurularında CSS & Co Legal Services ile iletişime geçilerek vizenin şartları, alındığında sağlayacağı haklar gibi her tür konuda detaylı bilgi alınabilr.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamız danışmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 13854 defa görüntülendi

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları